środa, 24 kwietnia 2024 20:42

(FOTO, FILM) Pierwszy mecz Sambora Tczew w I lidze przed własną publicznością

W sobotnie popołudniu Sambor Tczew po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentował się przed własną publicznością w meczu z SMS ZPRP Gdańsk. Pod koniec września ze względu na wycofanie się z rozgrywek Pomezanii Malbork tczewianie jako gospodarze w 2 kolejce pauzowali.
MKS Sambor Tczew podejmował w sobotę drużynę SMS ZPRP Gdańsk.

Autor: (tt)

Mecz rozpoczął się od prowadzenia Sambora, który po pięciu minutach prowadził 2:0. Kolejne minuty to wyrównana walka trwająca do 19 minuty. W tym czasie gdańszczanie nieznacznie prowadzili 6:7. Kolejne trzy minuty zdecydowały praktycznie o całym spotkaniu. Cztery kolejne bramki SMS pozwoliły na zwiększenie przewagi i kontrolowanie wyniku. Gdańszczanie do końca I połowy systematycznie powiększali przewagę by do szatni schodzić z siedmiobramkową przewagą. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 8:15.

W drugiej połowie bardziej zmotywowani tczewianie rozegrali równorzędny mecz. Gdańszczanie nie byli w stanie zwiększać przewagi, ale też nie pozwolili, aby Sambor zbliżał się bramkowo. W drugiej połowie aktualni liderzy I ligi zdobyli tylko jedną bramkę więcej, często zdobywając z kontrataków. Sambor nie mając nic do stracenia często wycofywał w czasie ataku bramkarza wprowadzając do gry zawodnika z pola. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 22:30.

MKS Sambor Tczew : SMS ZPRP Gdańsk 22:30 (8:15)

MKS Sambor Tczew: Łukasz Skowron (Tomasz Justa) – Szymon Kurczyński, Michał Chyła (7), Paweł Maliński, Łukasz Szala (1), Łukasz Sieg (5), Krzysztof Waldecker, Michał Jędryszek, Michał Orzechowski (3), Konrad Ciołak (4), Kacper Saraczyn (2), Damian Nowak, Tomasz Brzoza