Czwartek, 17.01.2019

PILNE. Saperzy wywieźli niewybuch z ul. Orkana w Tczewie. Nie ewakuowano mieszkańców pobliskich bloków

  • 13.10.2018, 12:07
  • red.
PILNE. Saperzy wywieźli niewybuch z ul. Orkana w Tczewie. Nie ewakuowano mieszkańców pobliskich bloków
Podziel się:
Oceń:
Saperzy z elbląskiej dywizji wywieźli i zdetonowali niewybuch wykopany przez archeologów przy ul. Orkana 3 w Tczewie. Pocisk z czasów II wojny światowej znaleziono w piątek (12.10) ok. godz. 14. Policja podjęła decyzję o nieewakuowaniu mieszkańców okolicznych bloków.

12 października dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o znalezieniu ok. 50-centrymetrowego niewybuchu prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Do odkrycia doszło podczas prac archeologicznych prowadzonych przy ul. Orkana 3.

- Funkcjonariusze potwierdzili istnienie znaleziska. Prawdopodobnie ujawniono pocisk lotniczy z czasów wojny – mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy KPP w Tczewie. - Powiadomiono o tym fakcie saperów z Elbląga, którzy poinformowali, że pojawią się na miejscu w sobotę, w godz. porannych. Policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi pilnowali miejsca aż do poranka, tak, aby nie zbliżały się do niego osoby niepowołane.

W sobotę po godz. 9 na miejsce przyjechali saperzy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, którzy zabrali niewybuch celem jego detonacji. Jednocześnie nie podjęto decyzji o ewakuacji okolicznych mieszkańców.

- W chwili znalezienia pocisku, był on na tyle dobrze osadzony, że nie było takiej konieczności. Również saperzy nie widzieli takiej potrzeby w momencie jego podejmowania z ziemi oraz załadunku – mówi rzecznik prasowy tczewskiej komendy.

red.

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
obserwator
obserwator 14.10.2018, 11:27
dziwne że piszecie o pilnujących policjantach, ja tam mieszkam i żadnego nie widziałem tylko strażników miejskich którzy stali na posterunku od początku akcji
Kasia
Kasia 14.10.2018, 22:28
Ja widziałam że stoją policjanci, później była straż miejska.

Pozostałe