Czwartek, 17.01.2019

Koncert życzeń gniewskich radnych? Propozycje do budżetu kością niezgody

  • 12.10.2018, 07:30
  • (MW)
Koncert życzeń gniewskich radnych? Propozycje do budżetu kością niezgody (MW)
Podziel się:
Oceń:
Podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej w Gniewie przedstawiono materiały i propozycje do budżetu Miasta i Gminy Gniew na 2019 r., przygotowane m.in. przez jednostki samorządowe i radnych. Lista życzeń była jak zawsze bardzo długa…

Swoje propozycje zgłaszały jednostki organizacyjne, biblioteki, pracownicy na samodzielnych stanowiskach, radni oraz mieszkańcy. 

Najpierw oświata 

Maria Olszewska, skarbnik gminy, poinformowała, że wzrostu budżetu wyniesie 3,8 proc.

- Oświata złożyła znacznie większe zapotrzebowanie niż to było w roku 2018. Mają na to wpływ podwyżki dla nauczycieli oraz wzrost najniższej krajowej dla pracowników obsługi – mówiła skarbnik.

Jak określiła, lista „życzeń” jest długa. I tak w imieniu rady wpłynął jeden wniosek, natomiast dwa z komisji finansów. Poza tym wpłynęło też kilka wniosków radnych oraz sołtysów. I tak np. Andrzej Cejer, sołtys Opalenia wraz z radnym Markiem Barnikiem wnioskowali o wykonanie chodnika wzdłuż ul. ks. L. Warneckiego w kierunku Małej Karczmy. Natomiast Maciej Czarnecki, sołtys Rakowca wraz z Krzysztofem Bejgrowiczem, dyrektorem GOSiR- u w Gniewie zaproponowali zabezpieczenie środków na remont pomostu na jez. Rakowieckim w kwocie 50 tys. zł. Po raz pierwszy wpłynął wniosek od mieszkańca gm. Gniew w sprawie budowy wodociągu we wsi Brodzkie Młyny, o którym mówił także radny Andrzej Lorbiecki. Jednostki budżetowe nie pozostawały w tyle i również ułożyły listę. (...)


 

(MW)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe