Wtorek, 18.12.2018

Ul. Gdańska już przejezdna. Skrzyżowanie przy tczewskim dworcu od wczoraj otwarte dla ruchu

  • 11.10.2018, 07:59
  • (M.M., Urząd Miasta Tczew)
Ul. Gdańska już przejezdna. Skrzyżowanie przy tczewskim dworcu od wczoraj otwarte dla ruchu (M.M., Urząd Miasta Tczew)
Podziel się:
Oceń:
W tym roku miasto realizowało trzeci etap przebudowy ul. Gdańskiej, na odcinku ok. 300 metrów - od skrzyżowania z ul. Chłodną do skrzyżowania z al. Zwycięstwa i ul. Pomorską. 10 października odbył się przegląd i odbiór uzgodnionego i zatwierdzonego projektu stałej organizacji ruchu drogowego. Po dokonaniu odbioru, skrzyżowanie ulic Gdańskiej i Pomorskiej i Alei Zwycięstwa wraz z przebudowanym odcinkiem ulicy Gdańskiej zostało otwarte dla ruchu publicznego.

Tym samym autobusy linii 3, 4, 8, 12 i 17 powróciły na swoje pierwotne trasy sprzed remontu. Odjazdy autobusów z TWI Dworzec odbywają się tak jak poprzednio z przystanków nr 13 i 14 przy ul. Dworcowej (naprzeciw budynku poczty).

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

W ramach tegorocznej inwestycji  wykonana została dwukierunkowa jezdnia o nawierzchni bitumicznej, z chodnikami po obu stronach. Przebudowane jest skrzyżowanie, zbudowane nowe chodniki i ścieżka rowerowa. Wykonano zjazdy publiczne i do indywidualnych posesji. Przebudowano instalacje podziemne – kanalizację deszczową, sanitarną, wodociągową, telekomunikacyjną. Wykonane zostało oświetlenie uliczne oraz sygnalizacja świetlna.

Wykonawcą inwestycji jest Eurovia Polska. Koszt to 7,5 mln zł. W imieniu miasta inwestycje prowadzi Zakład Usług Komunalnych – Miejski Zarząd Dróg.

Zadanie jest częścią projektu dotyczącego rozbudowy węzła transportowego wraz z trasami rowerowymi  i dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020. W przyszłym roku, w ramach tego samego projektu, zbudowany zostanie dwupoziomowy parking przy dworcu PKP . Kolejny etap remontu ul. Gdańskiej planowany jest w 2010 r.

(M.M., Urząd Miasta Tczew)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
stan47.emeryt
stan47.emeryt 11.10.2018, 11:56
"Kolejny etap remontu ul. Gdańskiej planowany jest w 2010 r." - niech się pospieszą bo mogą nie zdążyc, albo niech sobie kupią nowy kalendarz.
jan
jan 11.10.2018, 09:04
Kolejny remont chyba w 2020 roku.

Pozostałe