Wtorek, 18.12.2018

Tczewski szpital kompletuje środki na zakup niezbędnych karetek. Musi być gotowy na 1 kwietnia

  • 11.10.2018, 07:32
  • Karol Uliczny
Tczewski szpital kompletuje środki na zakup niezbędnych karetek. Musi być gotowy na 1 kwietnia
Podziel się:
Oceń:
W tczewskim starostwie powiatowym podpisano umowę, dzięki której na konto Szpitali Tczewskich trafi 100 tys. zł z rezerwy wojewody plus 25 tys. zł wkładu właściciela lecznicy. Piątkowe spotkanie z dziennikarzami było dobrą okazją do porozmawiania o przygotowaniach do uruchomienia ratownictwa medycznego.

Zgodnie z umową, z rezerwy wojewody na konto szpitala trafi 100 tys. zł. Dodatkowe środki zobowiązał się zabezpieczyć starosta, właściciel podmiotu leczniczego. Pieniądze mają zostać wykorzystane na zakup potrzebnego sprzętu do rehabilitacji. 

- Pieniądze dla służby zdrowia to zawsze problematyczna kwestia i jak państwo wiecie, zawsze jesteśmy w stanie wydać wszystko. Dziękuję bardzo za tę pomoc – mówił prezes Bieliński. – Będzie to sprzęt, który trafi do mieszkańców Tczewa i na pewno pomoże podnieść naszą jakość. 

Za 125 tys. zł lecznica zakupi rotory rehabilitacyjne, rowery, steppery czy wanny do hydromasażu. 

- To urządzenia, które posiadaliśmy, ale które zdążyły się już zużyć – dodaje Maciej Bieliński. – Wkrótce trafią do naszego szpitala przy ul. 1 Maja. 

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Rezerwa wojewody została zwiększona dzięki poprawkom parlamentarzystów na etapie uchwalania budżetu państwa. Jak przypomniał wojewoda Drelich, dwa tygodnie temu, z tej samej puli, jednak w kwocie 1,6 mln zł, dofinansowano zagospodarowanie bulwaru nadwiślańskiego. 

Będą środki na kolejną karetkę

Przyznane  środki, to nie ostatni w najbliższych dniach zastrzyk gotówki dla lecznicy. 16 października br. Rada Powiatu Tczewskiego planuje podjęcie uchwały o podniesieniu kapitału spółki o 200 tys. zł z przeznaczeniem na zakup karetki w celu realizacji świadczeń ratownictwa medycznego. (...)


 

Karol Uliczny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zz
Zz 11.10.2018, 18:29
Kolejna zakupiona rozbita karetka od grzeskowiaka ?

Pozostałe