Wtorek, 18.12.2018

Wmurowano kamień węgielny. Ta inwestycja ma ograniczyć przykre zapachy w Tczewie

  • 10.10.2018, 10:34 (aktualizacja 10.10.2018 10:45)
  • (M.M., Urząd Miasta Tczew)
Wmurowano kamień węgielny. Ta inwestycja ma ograniczyć przykre zapachy w Tczewie (M.M., Urząd Miasta Tczew)
Podziel się:
Oceń:
Podpisano Akt Erekcyjny oraz wmurowano kamień węgielny pod nową inwestycję w tczewskim Zakładzie Utylizacji Odpadów Stałych.

Na terenie tczewskiego Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych powstaje hala nad placem stabilizacji i obróbki kompostu. Efekty, które przyniesie inwestycja to ograniczenie uciążliwości związanych z eksploatacją placu, czyli głównie przykrych zapachów oraz wdrożenie recyklingu odpadów zielonych.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Wartość projektu to 14 mln zł, z czego blisko 10 mln zł to dotacja z Narodowego Funduszu ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Podpisanie Aktu Erekcyjnego odbyło się 9 października w siedzibie ZUOS . Dokument podpisali Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa, Mirosław Augustyn, przewodniczący Rady Miejskiej, Marcin Cejer, prezes ZUOS oraz Krzysztof Górlicki, przedstawiciel zarządu firmy Instal Warszawa, czyli wykonawcy zadania. Następnie wmurowany został kamień węgielny pod nową inwestycję.

Budowa hali zakończy się pod koniec maja 2019 r., a realizacja całego projektu - w I kwartale 2020 r.

(M.M., Urząd Miasta Tczew)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gosc
gosc 10.10.2018, 11:57
zamknac to na zawsze a nie unowoczesniac, wysypisko w srodku miasta za ta inwestycje ktos powinien poniesc konsekwencje a nie sie promowac co oni dobrego robia dla miasta to jakis obled

Pozostałe