Poniedziałek, 17.12.2018

(ZDJĘCIA) Zlicytowała obrazy, by zebrać środki na windę. Takiego zainteresowania nikt się nie spodziewał!

  • 10.10.2018, 10:07 (aktualizacja 10.10.2018 10:13)
  • (MW)
(ZDJĘCIA) Zlicytowała obrazy, by zebrać środki na windę. Takiego zainteresowania nikt się nie spodziewał!
Podziel się:
Oceń:
Marzenie niepełnosprawnej Katarzyny Świerczyńskiej o swobodnym wychodzeniu z bloku powoli staje się faktem. Przyjaciele mieszkanki zorganizowali aukcję jej prac malarskich, by pomóc w zbiórce funduszy potrzebnych na zakup podnośnika. Udało się zebrać kwotę niespełna 8 tys. zł. Do sfinansowania urządzenia oraz montażu wciąż brakuje ok. 6 tys. zł.

Tczewianka od urodzenia cierpi na przepuklinę oponowo-rdzeniową, przez co porusza się na wózku inwalidzkim. Dodatkowo, od śmierci taty, rzadko wychodzi z domu. Powodem są strome i niebezpieczne schody bloku przy ul. Jagiełły. Po długich miesiącach zabiegania o pozwolenie na budowę, udało się spełnić wymagania do montażu podnośnika na bocznej ścianie budynku. Mimo wsparcia finansowego z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie w wys. 15,5 tys. zł, do pełni szczęścia wciąż brakowało ok. 30 tys. zł. Obecnie prowadzone są liczne zbiórki, na które można wpłacać pieniądze. (...)

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

(MW)

Zdjęcia (23)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe