czwartek, 28 marca 2024 20:48

(ZDJĘCIA, FILM) Pewne zwycięstwo Pogoni z drużyną z Gdańska

W niedzielę 30 września, kilka dni o zwycięstwie w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim, piłkarki z Tczewa odejmowały drużynę Biało Zielonych z Gdańska.
Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew pokonuje Biało Zielone Gdańsk 4:2

Autor: (tt)

Drużyna z Gdańska w pierwszych czterech meczach poniosła same porażki. Wydawało się, że mecz będzie łatwy. Jednak pomimo różnicy umiejętności, zarówno indywidualnych jak i drużynowych, pierwsza bramka padła dopiero w 53 minucie. Zdobyła ją Karolina Kwiatkowska strzelając z kilkunastu metrów przed wybiegającą z bramki Annę Baranowską. Kilka minut później po zamieszaniu na polu bramkowym, przypadkowo piłka uderza grającą z numerem 35 Małgorzatę Zatorską, która strzeliła gola samobójczego. W 79 minucie strzałem z dystansu z 19 metrów Karolina Kwiatkowska zaskoczyła bramkarkę z Gdańska, a piłka po odbiciu się od lewego słupka wpadła do bramki. Pogoń prowadziła w tym momencie 3:0 a do końca spotkania pozostało około 10 minut.

Pięć minut później indywidualną akcję podjęła wprowadzona w 62 minucie Weronika Dziadzio, która pomimo asysty dwóch zawodniczek z Gdańska, przebiegła kilkadziesiąt metrów i z ośmiu metrów pokonała Annę Baranowską. Zawodniczki z Gdańska w ostatniej minucie dwukrotnie pokonały bramkarkę z Pogoni, ustalając wynik 4:2.

W najciekawszym spotkaniu II ligi liderki WAP Włocławek zremisowały w Szczecinie z rezerwami Olimpii, które mają już tylko jeden punkt przewagi nad Kotwicą, Pogonią i KKP Chełmża.

Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew: Biało Zielone Gdańsk 4:2 (0:0)
1:0 Karolina Kwiatkowska 53’
2:0 Małgorzata Zatorska (samobójcza) 61’
3:0 Karolina Kwiatkowska 79’
4:0 Weronika Dziadzio 84'
4:1 Aleksandra Koczewska 90’
4:2 Oliwia Siemińska 90’

Żółte Kartki: Viktoria Osowska (Pogoń Tczew), Nataliia Churikova, Aleksandra Koczewska (obie Biało Zielone Gdańsk)

Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew: Natalia Niemaszyk - Małgorzata Burczyk, Laura Krupienko (Sara Podsiadło), Joanna Ścisłowska (Katarzyna Choińska), Anna Wolska (Łucja Tabor), Wiktoria Krygier (Martyna Tryka), Martyna Krygier, Adrianna Puckowska (Agnieszka Rembalska), Viktoria Osowska, Oliwia Aronowska (Weronika Dziadzio), Karolina Kwiatkowska