Wtorek, 18.12.2018

Coraz mniej śmietników w Tczewie? "Zamieniliśmy stare betonowe śmietniki na plastikowe i metalowe"

  • 21.09.2018, 08:05
  • (MW)
Coraz mniej śmietników w Tczewie? "Zamieniliśmy stare betonowe śmietniki na plastikowe i metalowe" (MW)
Podziel się:
Oceń:
Temat braku koszy na śmieci przewijał się w lokalnych mediach wielokrotnie. Mieszkańcy regularnie żalą się, że jest ich za mało albo, że są za rzadko opróżniane. Wystarczy niewielki podmuch wiatru, by śmieci z nich wyfruwały i zanieczyszczały okolicę.

Według naszego Czytelnika, liczba plastikowych lub betonowych pojemników zmniejszyła się w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jak mówi, jest to uciążliwe dla właścicieli psów, którzy sprzątają nieczystości po pupilach. Pamiętajmy, że za niesprzątanie po psie grozi mandat. Mężczyzna przyznaje, że zdarza mu się czasem wrzucić nieczystości do prywatnego kosza, jednak rzadko, bo właściciele sobie tego nie życzą. 

- Trudno im się dziwić, bo to oni płacą za wywóz. Z drugiej strony, skoro miasto nie zapewniło śmietników w wystarczającej liczbie, lepiej wrzucić do czyjegoś, niż miałoby to pozostać na chodniku czy trawniku. Na ul. Wojska Polskiego, gen. Bema czy na os. Czyżykowo pojemniki są, ale głównie na przystankach. Dlatego nie ma co się dziwić, że miasto wygląda, tak jak wygląda. 

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Na zarzuty odpowiada Przemysław Boleski, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych w Tczewie. 

- To nieprawda, że jest mniej śmietników. Może się tak wydawać, ponieważ zamieniliśmy stare betonowe śmietniki na plastikowe, pomarańczowe lub czarne, metalowe. (...)

(MW)

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
XX
XX 21.09.2018, 14:26
Śmietników jest mnóstwo, tylko ludziom się w pustych łbach poprzewracało. Jak ma donieść papierek 10 metrów do kosza, to lament. A najgorsze rozwydrzone niewychowane przez jęczących rodziców dzieciaki. Popatrzcie na *** zabaw, po kilka koszy a wokoło śmieci
Ja
Ja 22.09.2018, 10:41
Na całej Bałdowskiej i 30 Stycznia śmietniki stoją jedynie na przystankach. W ogóle niema śmietników na Kusocińskiego, Muscate, Prusa, Konopnickiej, Żeromskiego, Fenikowskiego, Ważyka, Pola, Iwaszkiewicza, Staszica, Wybickiego, Krasińskiego, Sienkiewicza, Zielona.
YY
YY 21.09.2018, 23:16
Przy głównych ulicach często tylko przy przystankach. Tylko teraz coraz mniej ludzi jeździ autobusami.
a
a 21.09.2018, 23:54
To gdzie byś chciał? W aucie? W domu?
kinia
kinia 21.09.2018, 12:49
Jest tępy i nadgorliwy wobec prezydenta ale chyba długo nie porządzi pójdzie paść kozy,
mieszkaniec
mieszkaniec 21.09.2018, 11:26
Pogonić szefa to i tego miernego dyrektorka się pozbędziemy co za kłamliwy typ
Piotr W.
Piotr W. 21.09.2018, 11:14
Na zarzuty odpowiada Przemysław Boleski, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych w Tczewie.

- To nieprawda, że jest mniej śmietników. Może się tak wydawać, ponieważ zamieniliśmy stare betonowe śmietniki na plastikowe, pomarańczowe lub czarne, metalowe. (...)
Trzeba być idiotą aby pisać że to nieprawda! Ty dyrektorzyno rozwieszjący plakaty swojego szefa po nocach. Były śmietniki betonowe na osiedlu a teraz nie ma żadnych a ty tu twierdzisz że to nieprawda! Co za idiota z ciebie!!!
Psia kupa
Psia kupa 21.09.2018, 10:43
Na Czyżykowie smietniki tylko na przystankach , w okolicach sklepów śmietników brak , miedzy blokami co ktoras ulica . Z workiem pelnym psich odchodow wraca sie do domu bo nie ma gdzie wyrzucic .
SprzątającyPoPsie
SprzątającyPoPsie 21.09.2018, 10:14
Bajki Pan opowiada. Przykład? Gdzie były śmietniki betonowe i zniknęły a na ich miejsce nie pojawiły się nowe? Na Bałdowskiej przy piekarni, na skrzyżowaniu Bema z 30 Stycznia, na skrzyżowaniu Bema z Konopnickiej, plastikowy naprzeciw szpitala na 30 Stycznia, plastikowy na 30 Stycznia naprzeciw serwisu blacharskiego po stronie Eaton. Na całej Bałdowskiej i 30 Stycznia śmietniki stoją jedynie na przystankach. W ogóle niema śmietników na Kusocińskiego, Muscate, Prusa, Konopnickiej, Żeromskiego, Fenikowskiego, Ważyka, Pola, Iwaszkiewicza, Staszica, Wybickiego, Krasińskiego, Sienkiewicza, Zielona. Jak w tym mieście może być czysto?

Pozostałe