Wtorek, 22.01.2019

Czy PnP powinno mieć siedzibę w Fabryce Sztuk? "Wątpliwości natury etycznej"

  • 14.09.2018, 06:55 (aktualizacja 14.09.2018 07:19)
  • Karol Uliczny
Czy PnP powinno mieć siedzibę w Fabryce Sztuk? "Wątpliwości natury etycznej" UM Tczew
Podziel się:
Oceń:
Wraz z rozpoczęciem kampanii wyborczej wracają pytania czy stowarzyszenie PnP, które w październiku wystartuje w wyborach i którego prezesem jest prezydent Mirosław Pobłocki, powinno mieć siedzibę w Fabryce Sztuk, instytucji podległej urzędowi miasta. Dyrektor Alicja Gajewska problemu nie widzi i tłumaczy, że PnP płaci za najem pomieszczeń tak jak inni mieszkańcy, a nawet więcej.

Temat wywołał na sesji Rady Miasta w Tczewie, radny Zbigniew Urban. Chwilę po tym, jak ogłosił chęć kandydowania na prezydenta, zaapelował do obecnego włodarza o równe traktowanie wszystkich stowarzyszeń działających na terenie miasta. 

„Miejskie instytucje powinny być wolne od polityki”

- Chciałem zapytać czy stowarzyszenie „Porozumienie na Plus”, które ma swoją siedzibę w Fabryce Sztuk, w budynku który podlega prezydentowi Tczewa i któremu Fabryka Sztuk wystawia faktury, również płaci za wszystkie rzeczy związane ze swoją działalnością – pytał radny Urban, a po sesji dodał. - Prezydent i jego stowarzyszenie korzystają bez ograniczeń z miejskiej infrastruktury. Chciałbym, aby inne stowarzyszenia i organizacje pozarządowe działające w murach dawnej „kolejówki” także miały takie możliwości, bo wszyscy powinni mieć równe prawa i szanse.

Biorąc pod uwagę, że prezydent oraz radny będą konkurować w najbliższych wyborach, powstaje pytanie czy wywołanie tematu nie było pierwszym akcentem kampanii Zbigniewa Urbana. Jednak wątpliwości w sprawie siedziby PnP mają także inne osoby, które dziś trudno łączyć ze Zbigniewem Urbanem.

- PnP jest stowarzyszeniem politycznym. Jego głównym zadaniem jest udział w wyborach, a wszystkie instytucje miejskie powinny być wolne od polityki – uważa Łukasz Brządkowski, przedstawiciel koalicji Inicjatywa Samorządowa, na co dzień związany z Ruchem Inicjatyw Obywatelskich Tczewa. (...) 

Karol Uliczny

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
vert
vert 15.09.2018, 09:48
Żenada, sami sobie płacą za wynajem FS i jeszcze uważają to za coś normalnego...
tczewianin
tczewianin 14.09.2018, 20:52
Powiedzcie czy Urban nie ma racji? Ma rację!!!! Na szczeblu samorządu, się pracuje a nie tandetnie politykieruje. Ile to PnP, ma członków? Do czego im ta siedziba? Co oni tam chcą robić? Politykierów, mamy w Polsce w bród. Potrzeba nam ludzi wykształconych i mądrze pracujących, dla potrzeb miasta. Jeżeli ci z PnP, muszą prowadzić jakąś biurowość, to w Magistracie nich komuś znajdą biurko i zatrudnią na 1/10 etatu, z własnym piórem, kałamarzem i atramentem, jak to kiedyś dawnym urzędnikom, pisano w angażach.
Głosujemy na Urbana! Tylko on zaprowadzi porządki! Dwie kadencje rządów PnP, to i tak o dwie kadencje za dużo.
hb
hb 16.09.2018, 18:29
1/10 etatu ze składek partyjnych.
Niewazne
Niewazne 14.09.2018, 13:33
Marny.ten caly Pan Urban. Robi burze w szklance wody. Sam nie potrafi ogarnac wydzialu komunikacji w Tczewie a startuje do urzedu. Tam jest jeden wielki syf niech najpierw to ogarnie.
olaf
olaf 17.09.2018, 01:38
za Urząd Miasta odpowiada prezydent
Pablo
Pablo 14.09.2018, 12:26
Urban i Brządkowski postawili na kampanię negatywną. Po Urbanie niczego lepszego nikt się nie spodziewa, ale że Brządkowski idzie w jego ślady to się dziwię. Chyba zweryfikuję swój wstępny wybór, nie głosuję na podgryzające ratlerki
max
max 14.09.2018, 10:13
PnP rezyduje w Fabryce Sztuk? hahaha początkowo myślałem, że to jakiś Fake News :) Szkoda gadać dy.ają nas bez mydła .Banda
xyz
xyz 14.09.2018, 08:41
Ciekawe czy miasto tak chętnie wynajęłoby pomieszczenia w Fabryce Sztuk innym stowarzyszeniom. Nie ma w Tczewie innych lokali? Pobłocki płaci za wynajem sam sobie?
bb
bb 14.09.2018, 08:39
Mamy dośc Urbana i jego brata: https://cohixipujo.wixsite.com…
wyborca 2018
wyborca 2018 14.09.2018, 10:03
dlatego ,że Pan URBAN zwraca uwagę na nieścisłości jakie UM prowadzi w mieście. Czas z tym skończyć
edmi
edmi 14.09.2018, 08:31
Tyle lat PnP siedzi w Fabryce Sztuk a Urbanowi zaczęło to przeszkadać teraz, no tak - przed wyborami. Żenujące! Tak chcesz wygrać panie Urban!? Marne szanse... A zapomniałem polityczna bomba czai się na twoim facebooku, czyli to, że trawę kładzie się z rolki.

Pozostałe