Wtorek, 22.01.2019

Interwencja: "ile lat musimy jeszcze czekać, by normalnie przejść do domu?" Inwestycje dla 8 rodzin? Nieopłacalne...

  • 13.09.2018, 07:49
  • (MW)
Interwencja: "ile lat musimy jeszcze czekać, by normalnie przejść do domu?" Inwestycje dla 8 rodzin? Nieopłacalne... (MW)
Podziel się:
Oceń:
Środek miasta, a w nim droga, która zamiast doprowadzać do domów, doprowadza mieszkańców do rozpaczy. Lokatorzy proszą o utwardzenie ok. 80-metrowego odcinka, aby w czasie deszczu, przejść do swoich mieszkań suchą nogą. Nieśmiało proszą też o podłączenie do miejskiej sieci gazowej.

Mieszkaniec ul. 30 Stycznia 16c od 50 lat nie może doczekać się asfaltowej drogi dojazdowej do domu lub chociaż porządnie utwardzonej. Z interwencją w tej sprawie zwrócił się do lokalnych mediów.

Nie chcą remontować na własny koszt

- Ile lat musimy jeszcze czekać, by normalnie przejść do domu. U nas albo się kurzy albo są kałuże. Wiemy, że tędy szedł trakt, jeszcze w XIX w. była tutaj droga. Ale teraz mieszkają tu ludzie i stoi dom. Czas zrobić do niego porządny dojazd. Poza tym, marzy nam się przyłączenie do miejskiej sieci gazowniczej. 

Tymczasem Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Tczewie odpowiada, że administrowany przez niego odcinek nie jest w najgorszym stanie i obecnie są bardziej pilne zadania do wykonania. 

- Droga od ul. 30 Stycznia do ściany tylnej pomieszczeń gospodarczych należy do Firmy Eaton. To firma wyłożyła drogę kostką brukową od ulicy do wjazdu na parking firmowy Eaton, pozostały dalszy odcinek drogi należący do firmy Eaton, ok.120 mkw, został swego czasu wysypany tłuczniem – mówi Arkadiusz Woźniak, prezes TTBS w Tczewie. - Droga i parking należący do gminy i administrowany przez TTBS, ok. 250 mkw, został swego czasu również wysypany tłuczniem. Droga dojazdowa, zdaniem TTBS, nie jest w najgorszym stanie, jest wiele miejsc w naszych zasobach bardziej potrzebujących interwencji. (...)


 

(MW)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
aga
aga 13.09.2018, 08:41
jak czytam i słyszę że dla kilku rodzin nie będą nic robić bo nie warto to mnie szlak trafia. Mam podobny problem i tylko ciągle słyszymy to samo. Nie rozumiem zaś jednego: podatek każdy z nas płaci taki sam, czy mieszka na zadupiu czy też w centrum miasta..

Pozostałe