Wtorek, 22.01.2019

Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły

  • 11.09.2018, 08:00 (aktualizacja 12.09.2018 08:08)
  • Artykuł zewnętrzny
Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły mat. prasowe
Podziel się:
„Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły – Maraton / Półmaraton”. W tym roku maraton będzie organizowany po raz drugi, warto podkreślić że trasa królewskiego dystansu 42, 195 km posiada atest PZLA, natomiast półmaraton obędzie się po raz siódmy. Biegi zostały zaplanowane na 28 października 2018 roku. Wzorem lat ubiegłych biegi odbędą się pod patronatem honorowym Starosty Tczewskiego oraz Prezydenta Tczewa.

Choć do imprezy pozostało jeszcze trochę czasu, to już dzisiaj warto zapoznać się z przygotowywaną propozycją oraz wziąć udział w biegu. Należy również przypomnieć, iż sponsorem strategicznym Biegu Nadwiślańskiego Szlakiem Doliny Dolnej Wisły jest firma RESTESKS – Kamienica Zamkowa, która od dwóch lat wspiera organizacyjnie i finansowo bieg, głównie dbając o bogate pakiety startowe dla uczestników. Bez wsparcia i pomocy wielu środowisk i instytucji przygotowanie i przeprowadzenie takiej imprezy byłoby niemożliwe.

Pomysłodawcą i motorem napędowym tego przedsięwzięcia jest dyrektor PCS w Tczewie Tomasz Tobiański, niewątpliwie to dzięki jego zaangażowaniu impreza doceniana jest przez wielu biegaczy, którzy chętnie wracają na kolejne edycje. Można powiedzieć, że pan Tomasz Tobiański swoją pasją do biegania zaraża kolejne pokolenia. Imprezy biegowe przygotowane są na wysokim poziomie, z ogromnym zaangażowaniem wolontariuszy, rodzin, ludzi dobrej woli, którzy podkreślają, że z „Tomaszem zawsze i wszędzie, ponieważ jest gwarantem dobrej roboty”. Warto w tym miejscu podkreślić, iż to właśnie z inicjatywy Pana Tomasza powołane zostało Stowarzyszenie Biegający Tczew, które zrzesza miłośników biegania. Dzięki wspólnym spotkaniom, wyjazdom na zawody biegacze wymieniają się doświadczeniem, wskazówkami, planami treningowymi. Środowisko biegaczy zostało scementowane również dzięki decyzji o przyłączeniu się do cosobotnich porannych spotkań na Bulwarze Nadwiślańskim w ramach parkrun Polska. Tczew na Światowej mapie parkrunu wygląda bardzo dobrze, w sobotnie poranki spotyka się kilkadziesiąt osób by na sportowo rozpocząć weekend. Parkrun to nie tylko bieg, parkrun to marsz, marszobieg, spacer, parkrun to przede wszystkim bezpłatny udział w biegu z pomiarem czasu oraz wynikiem wśród pozytywnych ludzi. Wiele można by pisać o bieganiu, my Tczewianie możemy być dumni, że mamy tak oddaną osobę, która zaraża nas wszystkich swoją pasją i miłością do sportu. Godny odnotowania jest fakt, że to dzięki Panu Tomaszowi na biegowej mapie Polski zaistniał Tczew i Powiat Tczewski.

Serdecznie zapraszamy do udziału w biegowych imprezach Naszego Powiatu – miłośnicy biegania, do zobaczenia na trasach.

Szczegóły, regulaminy znajdziecie na www.biegajacy.tczew.pl oraz FB – Maraton Nadwiślański Szlakiem Dolnej Wisły, Półmaraton Nadwiślański Szlakiem Dolnej Wisły, Grand Prix Powiatu Tczewskiego w biegach ulicznych 2018.


Zapisy:

Maraton: https://elektronicznezapisy.pl/event/2234/strona.html

Półmaraton: https://elektronicznezapisy.pl/event/2235/strona.html

Artykuł zewnętrzny

Zdjęcia (4)


Pozostałe