Wtorek, 22.01.2019

W Tczewie ruszają testy wspólnego biletu dla Pomorza. Przeszkolone osoby będą podróżować autobusami

  • 10.09.2018, 15:37
  • Opr. (KU)
W Tczewie ruszają testy wspólnego biletu dla Pomorza. Przeszkolone osoby będą podróżować autobusami Urząd Marszałkowski w Gdańsku
Podziel się:
Oceń:
W Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku podpisane zostały umowy o przystąpieniu do pilotażu tzw. wspólnego biletu dla Pomorza. Umowy podpisali przedstawiciele Gdańska, Gdyni, Słupska, Tczewa, Starogardu Gd. oraz Urzędu Marszałkowskiego jako podmiotu organizującego przewozy kolejowe na terenie województwa.

Testy przeprowadzone m.in. w Tczewie mają przyzwyczaić podróżnych do nowej technologii. Pomogą również ustalić, czy system łączności działa bez przeszkód, czy jest przyjazny i intuicyjny.

Pojazdy komunikacji publicznej zostaną oznakowane kodami QR. Na razie system nie będzie posiadać modułu sprzedaży biletów. Testy będą prowadzić specjalnie przeszkolone osoby. Testerzy zostaną podzieleni na trzy grupy. Pierwsza będzie miała do realizacji wyznaczone scenariusze podróży np. z przesiadkami pomiędzy konkretnymi pojazdami czy na konkretnej trasie. Zadaniem drugiej będzie sprawdzenie, jak system zachowywać się będzie przy zwykłych codziennych przejazdach. Ostatnią grupę stanowić będą osoby, których zadaniem będzie sprawdzenie, jak system zachowa się przy podróżach międzynarodowych z Polski do Szwecji.

Wprowadzenie e-biletu ma ułatwić pasażerom korzystanie z różnych rodzajów transportu publicznego. Pasażer wsiadając do pojazdu będzie musiał mieć przy sobie jedynie urządzenie, które pozwoli systemowi go rozpoznać - może to być aplikacja w telefonie albo specjalna karta. Dalej system będzie działał już sam. Przeliczy przejechane przystanki, dopasuje taryfę, naliczy należne ulgi (odpowiednie dla pojazdów komunikacji autobusowej czy dla pociągów), a następnie podsumuje opłaty.
 

Opr. (KU)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe