Wtorek, 22.01.2019

Kobieta sukcesu w Kulturze Dostępnej

  • 5.09.2018, 12:00
  • Łukasz Maciejewski / mat. prasowe
 Kobieta sukcesu w Kulturze Dostępnej
Podziel się:
Oceń:
Robert Wichrowski, w pewnym sensie jeden z prekursorów polskich komedii romantycznych – już w 2006 roku wyreżyserował przecież głośny i popularny „Francuski numer” z Karoliną Gruszką i z Janem Fryczem, powraca do tego gatunku z filmem pod wiele mówiącym tytułem „Kobieta sukcesu”.

Podobnie jak w najlepszych tytułach tego gatunku, największym atutem „Kobiety...” jest obsada. Nie mamy wprawdzie jeszcze polskiej Julii Roberts czy Sandry Bullock, ale Agnieszka Więdłocha, znana m.in. z „Planety singli”, radzi sobie całkiem dobrze. W filmie, w którym wygrywany jest stały w komediach romantycznych motyw zamiany ról i pozycji społecznej, najważniejsza jest energia wnoszona właśnie przez aktorów.

Małgorzata Foremniak jako szefowa sieci sklepów, wnosi na ekran nie tylko urodę, ale i rzadko dostrzegane przez innych reżyserów poczucie humoru, a wspomniana Agnieszka Więdłocha w roli przechodzącej metamorfozę „kobiety sukcesu” ma mnóstwo uroku, jest wreszcie Tomasz Karolak z dobrze znaną dezynwolturą i abnegackim luzem.

W „Kobiecie sukcesu” podoba mi się również proekologiczny i prozwierzęcy przekaz filmu, a młodość i aktorski wdzięk Więdłochy oraz partnerującego jej Bartosza Gelnera („Reakcja łańcuchowa”, „Płynące wieżowce”) są w stanie przykryć większe lub mniejsze fabularne niejasności i kiksy scenariuszowe.

Naturalnie, warto znać odpowiednie poczucie miary. „Kobieta sukcesu” nie jest pozycją, o której będziemy pamiętali latami. Sezonowa przyjemność. Film bez wielkich wymagań i ambicji. Ot, miła dla oka rozrywka. Już wszakże Epikur wskazywał, że „przyjemność jest początkiem i celem życia szczęśliwego”...


seans:

Kino Helios Tczew
6 września (czwartek) godz. 13.00 i 18.00

Komedia romantyczna
Czas trwania: 105 min. / Od lat: 12 / Produkcja: Polska [2018]

Łukasz Maciejewski / mat. prasowe

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kvkv1993
Kvkv1993 2.12.2018, 11:00
http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://microbiology.med.uoa.gr… http://microbiology.med.uoa.gr… http://microbiology.med.uoa.gr… http://microbiology.med.uoa.gr… http://mjbosch.com/?***=com_k2… http://mvisage.sk/***.***/comp… http://mvisage.sk/***.***/comp… http://mvisage.sk/***.***/comp… http://mvisage.sk/***.***/comp… http://mvisage.sk/***.***/comp… http://mvisage.sk/***.***/comp… http://myresortlife.com/?***=c… http://myresortlife.com/?***=c… http://romhanyse.hu/?***=com_k… http://romhanyse.hu/?***=com_k… http://romhanyse.hu/?***=com_k… http://romhanyse.hu/?***=com_k… http://romhanyse.hu/?***=com_k… http://romhanyse.hu/?***=com_k… http://romhanyse.hu/?***=com_k… http://romhanyse.hu/?***=com_k… http://romhanyse.hu/?***=com_k… http://romhanyse.hu/?***=com_k… http://romhanyse.hu/?***=com_k… http://romhanyse.hu/?***=com_k… http://romhanyse.hu/?***=com_k… http://romhanyse.hu/?***=com_k… http://romhanyse.hu/?***=com_k… http://romhanyse.hu/?***=com_k… http://searchmaldives.mv/?***=… http://searchmaldives.mv/?***=… http://searchmaldives.mv/?***=… http://searchmaldives.mv/?***=… http://searchmaldives.mv/?***=… http://searchmaldives.mv/?***=… http://searchmaldives.mv/?***=… http://searchmaldives.mv/?***=… http://searchmaldives.mv/?***=…
http://cleantalkorg2***/
tpng qpqp
Nhaa2006
Nhaa2006 2.12.2018, 09:53
http://cossupplies.com/?***=co… http://cossupplies.com/?***=co… http://cossupplies.com/?***=co… http://cossupplies.com/?***=co… http://cossupplies.com/?***=co… http://cossupplies.com/?***=co… http://dcasociados.eu/componen… http://dcasociados.eu/componen… http://dcasociados.eu/componen… http://fontaine-sa.fr/?***=com… http://fontaine-sa.fr/?***=com… http://fontaine-sa.fr/?***=com… http://fontaine-sa.fr/?***=com… http://fontaine-sa.fr/?***=com… http://fontaine-sa.fr/?***=com… http://fontaine-sa.fr/?***=com… http://fontaine-sa.fr/?***=com… http://fontaine-sa.fr/?***=com… http://fontaine-sa.fr/?***=com… http://fontaine-sa.fr/?***=com… http://fontaine-sa.fr/?***=com… http://fontaine-sa.fr/?***=com… http://grenzenlos-kochen.de/?*… http://grenzenlos-kochen.de/?*… http://icdl7.ir/?***=com_k2&am… http://icdl7.ir/?***=com_k2&am… http://kontrantzis.gr/***.***/… http://kontrantzis.gr/***.***/… http://kontrantzis.gr/***.***/… http://laposadadecucayo.com/?*… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_…
http://cleantalkorg2***/
ogzq ekdh

Pozostałe