piątek, 29 marca 2024 00:36

(ZDJĘCIA,FILM) Siedem bramek Pogoni na inaugurację w II Lidze.

Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew 1 września debiutował w rozgrywkach II ligi piłkarskiej kobiet. Pierwszy swój występ Tczewianki miały przed własną publiczność, rozgrywając mecz na stadionie przy ul. Elżbiety.
Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew pokonała KS Gwiazda Toruń 7:3.

Autor: fot. (tt)

Początek meczu to zdecydowana przewaga piłkarek z Torunia, które nie dopuszczały rywalek na swoją połowę skutecznie atakując i stwarzając wiele groźnych sytuacji. Jedna z nich w dziesiątej minucie dała prowadzenie drużynie z Torunia 1:0 po bramce Aleksandry Pąk. Kolejne minuty to nadal ciągłe ataki przeciwniczek, na które trener już w 19 minucie musiał zareagować. Boisko opuściła Martyna Tryka a na boisku pojawiła się Łucja Tabor. Zmiana okazała się być dobrym posunięciem, gdyż nie tylko środkową część boiska dominowały powoli Tczewianki, ale doskonałe podanie zmienniczki do Pauliny Magurskiej w 26 minucie pozwoliło Pogoni wyrównać. Tuz przed przerwą w zamieszaniu na 11 metrze największym sprytem wykazał się ponownie Paulina Magurska, która pomimo asysty dwóch przeciwniczek skierowała piłkę do bramki obok zaskoczonej bramkarki z Torunia.

W drugie połowie na 3:1 w 48 minucie podwyższyła Karolina Kwiatkowska. Kolejne bramki zdobywały Viktoria Ossowska (60’), Paulina Magurska (67’) oraz Karolina Kwiatkowska prowadząc w 71 minucie 6:1. W ostatnich minutach Julia Frelik zmniejszyła rozmiary porażki, jednak pięć minut później Weronika Łobocka strzeliła już siódmą bramkę dla Pogoni. Wynik ustaliła w 89 minucie Agnieszka Pencherkiewicz ma 7:3 dla piłkarek z Tczewa.

Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew - KS Gwiazda Toruń 7:3 (2:1)
7:3 Agnieszka Pencherkiewicz 89'

Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew: Martyna Krygier - Marcelina Ziewie, (Weronika Dziadzio) Anna Wolska, Martyna Tryka (Łucja Tabor), Joanna Ścisłowska, Agnieszka Rembalska (Adrianna Puckowska), Viktoria Osowska, Paulina Magulska (Weronika Łobocka), Karolina Kwiatkowska, Katarzyna Choińska, Oliwia Aronowska (Sara Podsiadło)