sobota, 20 kwietnia 2024 06:12

(ZDJĘCIA,FILM) Unia Tczew awansuje w Pucharze Polski.

W rozegranym wczoraj spotkaniu I rundy regionalnego Pucharu Polski, na stadionie przy ulicy Elżbiety w Tczewie spotkała się miejscowa Unia z WKS Lignowy Szlacheckie.
Unia Tczew pewnie pokonała WKS Lignowy Szlacheckie w Pucharze Polski.

Autor: fot. (tt)

Dokładnie rok temu w I rundzie Pucharu Polski spotkały się obie drużyny. Wtedy górą była Unia wygrywając 6:2. W tym roku pomimo przystąpienia do gry w nieco słabszym składzie tczewianie nadal uważani byli za faworytów. Już w 3 minucie Unia objęła prowadzenie po bramce Damiana Kleinschmidta. Po kolejnych trzech minutach było już 1:1. Strzelcem bramki był tak jak rok temu Mateusz Szołtun, który wykorzystał zamieszanie w polu bramkowym. Przez następne kilkanaście minut obie drużyny miały kilka dogodnych sytuacji, jednak dopiero w 34 minucie sam na sam z bramkarzem znalazł się Grzegorz Pawłuszek i pomimo asysty obrońcy pewnie strzelił z 11 metrów.

Do przerwy tczewianie prowadzili z drużyną z Lignów Szlacheckich 2:1. Po przerwie bramki strzelali już tylko unici: w 70 minucie Krystian Kiwatrowski oraz w 90 munucie ponownie Grzegorz Pawłuszek.

Unia Tczew - WKS Lignowy Szlacheckie 4:1 (2:1)

1:0 Damian Kleinschmidt 3’
1:1 Mateusz Szołtun 6’
2:1 Grzegorz Pawłuszek 34’
3:1 Krystian Kiwatrowsk 70’
4:1 Grzegorz Pawłuszek 90’

Unia Tczew: Krzysztof Ziółkowski – Damian Kleinschmidt, Piotr Pustkowski, Radosław Kolasa, Paweł Kleinschmidt, Marcin Glienke, Sławomir Wilczewski, Marcin Chyła, Mariusz Wroński, Grzegorz Pawłuszek.