Wtorek, 22.01.2019

Mieszkaniec powiatu tczewskiego "nabroił" pod Lęborkiem. Bardzo wysoki mandat

  • 22.08.2018, 14:29 (aktualizacja 22.08.2018 14:33)
  • KPP Lębork
Mieszkaniec powiatu tczewskiego "nabroił" pod Lęborkiem. Bardzo wysoki mandat KPP Lębork
Podziel się:
Oceń:
W piątek rano w miejscowości Pogorzelice policjant lęborskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszem Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli 34-letniego kierowcę samochodu ciężarowego marki mercedes, który przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie kontroli pojazdu funkcjonariusze ustalili szereg nieprawidłowości, w wyniku których kierowca został ukarany mandatem na łączna kwotę 3200 zł.

W piątek rano w miejscowości Pogorzelice policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lęborku wspólnie z funkcjonariuszem Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy marki mercedes, który przekroczył dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze przeprowadzili dokładną kontrolę pojazdu, która wykazała, że 34-letni kierowca powiatu tczewskiego posługuje się kartą kierowcy swojego pracodawcy, która była włożona do tachografu.  Za łamanie przepisów ustawy o transporcie drogowym mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada odpowiedniej kategorii prawa jazdy oraz odpowiedniego kursu na przewóz rzeczy za co zostały na niego nałożone mandaty 300 zł i 800 zł.  Za przekroczenie prędkości oraz brak dokumentu prawa jazdy podczas kontroli został pouczony. Zatrzymano również dowód rejestracyjny za stan techniczny windy samowyładowczej, a kierowcy zakazano dalszej jazdy.

Według obowiązującego prawa konsekwencje finansowe z tego tytułu może też ponieść właściciel firmy transportowej, w której pracował 34-latek.

KPP Lębork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe