Czwartek, 13.12.2018
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Zamiast obniżki wynagrodzenia - podwyżka dla wójta. Miało być mniej, a będzie „stówa” więcej

  • 6.08.2018, 07:23
  • (MW)
Zamiast obniżki wynagrodzenia - podwyżka dla wójta. Miało być mniej, a będzie „stówa” więcej
Podziel się:
Oceń:
Media rozpisują się o zmianach wynagrodzeń dla zarządzających miastami, gminami oraz powiatami, wprowadzonych przez Prawo i Sprawiedliwość. O ile w wielu samorządach uposażenia włodarzy poleciały „ostro” w dół, o tyle w gminie Morzeszczyn wynagrodzenie Piotra Lanieckiego powędrowało w górę. Jak to możliwe?

Na ostatnich posiedzeniach rad miejskich i gminnych przed wakacjami radni musieli obniżać pensję zasadniczą wójtom, burmistrzom, prezydentom miast oraz starostom. Część nie zgadzała się z pomysłem rządzących i chciała utrzymania wynagrodzeń na dotychczasowym poziomie. Jednak zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów radni musieli obniżyć pensję zasadniczą o 20 proc., co dla przykładu w Tczewie, odbyło się dopiero po reasumpcji głosowania oraz namowach samego prezydenta.  

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Niby mniej, a jednak więcej 

Do obniżenia pensji miało dojść również w gminie Morzeszczyn, w której na fotelu wójta od prawie 30 lat zasiada ten sam samorządowiec - Piotr Laniecki. Podczas czerwcowej sesji rada gminy obniżyła pensję z 5,5 tys. zł na 4,7 tys. zł. Zgodnie z rozporządzeniem radni otrzymali przedział płacowy, który dla gmin poniżej 15 tys. mieszkańców, wynosi on od 3,4 tys. zł do 4,7 tys. zł. Poza tym, od miesiąca na wynagrodzenie wójta składają się środki dodatkowe takie jak: dodatek funkcyjny w wys. 1,8 tys. zł, dodatek specjalny (podniesiony z 20 proc do 35 proc.) w wys. 2,27 tys. zł oraz dodatek za staż pracy w kwocie 940 zł. Podsumowując: wójt  obecnie zarabia 9,715 tys. zł, czyli o… 95 zł więcej niż przed wprowadzeniem zmian.

- Jako radni uważamy, że nie ma potrzeby zmniejszać wójtowi wynagrodzenia – mówi Katarzyna Bandźmiera, przewodnicząca Rady Gminy w Morzeszczynie. (...)


 

(MW)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
biznesmen
biznesmen 6.08.2018, 10:49
Co to za wójt, który na stówę leci?!
ja15
ja15 6.08.2018, 08:49
Wszystko idzie "obejść" w PL

Pozostałe