Poniedziałek, 17.12.2018

16-latek uciekł z ośrodka dla małoletnich. Wpadł, gdy policja zatrzymała go na motocyklu... bez kasku

  • 1.08.2018, 14:20
  • KPP w Tczewie
16-latek uciekł z ośrodka dla małoletnich. Wpadł, gdy policja zatrzymała go na motocyklu... bez kasku poglądowe
Podziel się:
Oceń:
Policjanci z drogówki uniemożliwili dalszą jazdę 16-letniemu motorowerzyście i jego pasażerowi. Funkcjonariusze zatrzymali chłopców do kontroli drogowej, gdyż obaj podczas jazdy jednośladem nie mieli założonych obowiązkowych kasków ochronnych. Dodatkowo okazało się, że kierujący 16-latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami oraz jest osobą poszukiwaną i ma być doprowadzony do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Motorower trafił na policyjny parking, a zatrzymanego młodego mieszkańca Tczewa funkcjonariusze doprowadzili do policyjnej izby dziecka skąd trafi do ośrodka.

Wczoraj (31 lipca br.) po godz. 15 tczewscy policjanci z wydziału ruchu drogowego patrolując ulicę Malinowską zauważyli jadących motorowerem dwóch chłopców, którzy poruszali bez założonych obowiązkowych kasków ochronnych. Funkcjonariusze zatrzymali ich do kontroli drogowej uniemożliwiając nastolatkom dalszą jazdę. Podczas legitymowania okazało się, że 16-letni kierowca motoroweru nie ma uprawnień do kierowania pojazdami oraz jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Zatrzymanego 16-latka policjanci przewieźli do policyjnej izby dziecka, skąd trafi do ośrodka. Jednoślad trafił na policyjny parking. 15-letniego pasażera jednośladu stróże prawa przekazali pod opiekę matce.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 40.1 Ustawy Prawo o ruchu drogowym „kierujący motocyklem lub motorowerem oraz osoba przewożona takimi pojazdami są obowiązani używać w czasie jazdy hełmów ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym”.
 

KPP w Tczewie

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe