Poniedziałek, 17.12.2018

Most bez przęseł przez ponad 2 lata. Wykonawca wkrótce rozpocznie operację: to będzie inżynierskie wyzwanie

  • 20.07.2018, 18:08 (aktualizacja 20.07.2018 18:23)
  • Karol Uliczny
Most bez przęseł przez ponad 2 lata. Wykonawca wkrótce rozpocznie operację: to będzie inżynierskie wyzwanie (TT)
Podziel się:
Oceń:
W Starostwie Powiatowym w Tczewie podpisano umowę na wykonanie etapu IIa przebudowy Mostu Tczewskiego. Konsorcjum firm Banimex i Azi-Bud przygotowuje się do skomplikowanej operacji demontażu dwóch przęseł, które na co najmniej dwa lata znikną z wiślanej przeprawy.

20 lipca 2018 r. to ważny dzień dla tczewskiego mostu. Po pierwsze, zakończono niespełna roczne, nieudane starania wyboru wykonawcy kolejnego etapu, po drugie rozpoczynają się prace, które na długo zmienią wygląd symbolu miasta i powiatu. Być może jeszcze przed końcem roku most zostanie pozbawiony dwóch przęseł ESTB znajdujących się od strony Tczewa. Operacja będzie skomplikowana, ale jak mówi szef firmy Banimex: „skoro kiedyś, przy ograniczonych możliwościach technicznych, przęsła udało się położyć, dziś nie powinno być problemu z ich demontażem”. Do połowy sierpnia konsorcjum firm wejdzie na plac budowy.

- Jedno przęsło waży ponad 1000 ton. Każdy ładunek brany z powietrza, jest „cięższy” niż ten z lądu, dodatkowo będziemy nad Wisłą - mówi Andrzej Banaszek, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Banimex Sp. z o.o. - Najprościej byłoby wykorzystać do demontażu barki o dużej wyporności. (...)

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Karol Uliczny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe