Poniedziałek, 17.12.2018

Po sobie zostawili nie tylko mural. Studenci z Bydgoszczy zakończyli plener malarski

  • 17.07.2018, 08:11
  • gniew.pl
Po sobie zostawili nie tylko mural. Studenci z Bydgoszczy zakończyli plener malarski gniew.pl
Podziel się:
Oceń:
Wystawą przy kościele św. Mikołaja w Gniewie, która odbyła się w niedzielę, 15 lipca zakończono kolejny już plener malarski im. Leona Wyczółkowskiego, z udziałem grupy 16 studentów pierwszego roku architektury wnętrz z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Studenckie plenery malarskie na stałe wpisały się już w letni kalendarz Gniewu. Od 9 lat możemy obserwować młodych artystów na ulicach miasta, którzy tworzą prace artystyczne, wykonane różnymi technikami malarskimi. Choć mogłoby się wydawać, że Gniew, mający być inspiracją dla studentów, nie jest już w stanie niczym zaskoczyć malarzy, okazuje się, że każdego roku dostarcza nowych doznań.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Efekty pracy studentów obserwujemy zawsze podczas poplenerowych wystaw, na których prezentowane są obrazy, szkice i rysunki artystów. Na tegorocznym wernisażu wystawionych zostało ponad 300 obrazów. Mieszkańcy odwiedzający wernisaż mieli także okazję zakupić powstałe prace, albo wygrać trzy obrazy na płótnie w tzw. plenerii.

Na zakończenie burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska podziękowała opiekunkom grupy studentów prof. dr hab. Aleksandrze Simińskiej oraz mgr sztuki Magdalenie Rucińskiej za organizację plenerów malarskich w Gniewie i artystyczne ubogacenie miasta. Podziękowano i nagrodzono również studentów, których prace oceniane były przez opiekunki.

Szczególne podziękowania skierowano do grupy sześciu młodych artystów, którzy wykonali mural na przystanku w centrum Piaseczna. Studentom w niedzielę osobiście podziękował sołtys wsi Krzysztof Luchowski, wręczając wszystkim drobne upominki i słowa uznania.

gniew.pl

Zdjęcia (4)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewa
Ewa 17.07.2018, 09:13
Super, że są takie akcje :) Zawsze fajnie jest zobaczyć prace młodych artystów, bo są oryginalne i kreatywne.

_
Jeżeli masz problem z trądzikiem różowatym, zapraszam:
https://www.znamlek.pl/acneros…

Pozostałe