Czwartek, 21.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

W Tczewie powstaną trzy "Zielone przystanki". "Będą kształtować nawyki proekologiczne"

  • 12.07.2018, 15:23 (aktualizacja 12.07.2018 15:31)
  • (M.M., Urząd Miasta w Tczewie)
W Tczewie powstaną trzy "Zielone przystanki". "Będą kształtować nawyki proekologiczne" (M.M., Urząd Miasta w Tczewie)
Podziel się:
Oceń:
Tonące w zieleni przystanki, a przy okazji informacja o tym, jak szanować środowisko, to pomysł tczewskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

„Zielone przystanki – bądź EKO ze ZWiK ” to projekt pilotażowy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tczewie skierowany do mieszkańców. Projektem zostały objęte trzy przystanki autobusowe tj. przy ul. Wojska Polskiego (obok murali), przy ul. Jagiellońskiej (vis a vis McDonald`s) oraz naprzeciwko „starej pętli” na ulicy Armii Krajowej.

Mega Tczew Praca
Mega Tczew Praca
Mega Tczew Praca

- Wybór przystanku autobusowego do projektu wynika z możliwości dotarcia do znacznej części mieszkańców na co dzień korzystającej z komunikacji miejskiej. Stworzenie zielonej, uporządkowanej przestrzeni jest odniesieniem do naturalnego środowiska, w którym dobrze się czujemy, miło spędzamy czas, w tym przypadku oczekując na autobus. Mamy także nadzieję, że poprzez znaczek "Bądź EKO", projekt przyczyni się do poprawy dbałości użytkowników o przestrzeń publiczną - tłumaczy Jacek Gorczyński, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych ZWiK.

W ramach realizacji projektu ZWiK zamierza również przekazać informacje o parametrach jakościowych dostarczanej wody oraz stopniu oczyszczania ścieków, a także informować o możliwych działaniach mieszkańców na rzecz ochrony środowiska poprzez racjonalne korzystanie z jego zasobów. W tym celu na przystankach włączonych do projektu zostaną umieszczone tablice informacyjne na temat kształtowania postaw i nawyków proekologicznych w naszym życiu codziennym.

(M.M., Urząd Miasta w Tczewie)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dzik
dzik 14.07.2018, 23:10
wszystko oki. Tylko te murki / krawężniki z ciemnej kostki sa wykończone w sposób stwarzający niebezpieczeństwo bardzo ostre kanty , tym bardziej że są przy samej ścieżce rowerowej . Wypadek i jakieś dziecko jak również dziecko może sie bardzo poważnie probijać albo i gorzej nawet kask nie pomoże, Pytanie co na to Pan OFICER ROWEROWY ?
Asdf
Asdf 12.07.2018, 15:52
Wybory... idą wybory... fetiwal czas zacząć.
Karola
Karola 12.07.2018, 18:57
Jeny. Zobacz jak Tczew się zmienił przez ostatnie 2-3 lata. Bądź obiektywny. Coś się w tym mieście zmienia. Ale oczywiście jest łatwiej narzekać, że wszystko jest pod publikę i dalej jest źle. Gratuluję postawy typowego Polaka.

Pozostałe