Czwartek, 21.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Ważna decyzja sądu. Kamienica na bulwarze gotowa do połowy 2019 r.?

  • 12.07.2018, 07:34
  • Karol Uliczny
Ważna decyzja sądu. Kamienica na bulwarze gotowa do połowy 2019 r.? (KU)
Podziel się:
Oceń:
Budowa kamienicy przy ul. Zamkowej w Tczewie nie zostanie wstrzymana. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku nie przychylił się do wniosku przeciwników powstania obiektu, którzy walczą o cofnięcie pozwolenia na budowę.

Trwa administracyjne postępowanie w sprawie budynku, który podzielił tczewian. W marcu informowaliśmy o decyzji wojewody pomorskiego, który podtrzymał zaskarżoną przez grupę mieszkańców decyzję w sprawie pozwolenia na budowę kamienicy, która stanie na tczewskim bulwarze. Mieszkańcom nie podoba się wielkość obiektu, który ich zdaniem nie będzie pasować do otoczenia oraz charakteru miejsca. Inwestor odpowiada, że budynek na ponad 120 mieszkań ożywi tereny nadwiślańskie, m.in. za sprawą punktów gastronomicznych. Zgodnie z zapowiedzią, jedna ze wspólnot mieszkaniowych złożyła skargę na decyzję organu II instancji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, jednocześnie wnioskując o zatrzymanie toczących się prac. Jak argumentowano kontynuowanie inwestycji spowoduje nieodwracalne skutki dla obszaru oddziaływania inwestycji. (...)

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Karol Uliczny

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Beata
Beata 12.07.2018, 17:23
Boże, tylko nie to!!! Jak taki koszmarek może powstać na Wisłą? Czy tym miastem ktoś jeszcze rządzi ?!!! Nie chce mi się wierzyć.... :(
Tcz
Tcz 15.07.2018, 17:57
Masz poczucie piękna... inaczej
Tc
Tc 12.07.2018, 09:27
Dziki kraj .

Pozostałe