Czwartek, 21.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Śledczy wyjaśniają przyczyny śmierci 69-latka nad wodą. Niewykluczone nagłe pogorszenie stanu zdrowia

  • 11.07.2018, 09:17
  • Karol Uliczny
Śledczy wyjaśniają przyczyny śmierci 69-latka nad wodą. Niewykluczone nagłe pogorszenie stanu zdrowia
Podziel się:
Oceń:
Rodzinny dramat nad jeziorem w Tymawie. Wyjazd na niestrzeżone kąpielisko zakończył się tragicznie dla 69-letniego mieszkańca powiatu kwidzyńskiego. Mężczyzna oddalił się od brzegu, po czym, z niewyjaśnionych przyczyn, zniknął pod taflą wody. Ciało wyłowiono dopiero po przyjeździe nurków.

- Natychmiast, przy pomocy łodzi ratunkowej, przystąpiono do poszukiwań. Do akcji zadysponowano specjalistyczną grupę nurków z Gdańska - mówi st. kpt. Mariusz Stawicki, rzecznik prasowy KP PSP w Tczewie. - W akcji brały udział dwa zastępy z OSP Gniew i dwa z jednostki ratowniczo - gaśniczej w Tczewie. Po godzinnych poszukiwaniach odnaleziono mężczyznę, którego nie udało się uratować.

Mega Tczew Praca
Mega Tczew Praca
Mega Tczew Praca

Na miejsce, oprócz policji oraz zespołu ratownictwa medycznego, przyjechał prokurator. Śledczy nie wykluczają, że utonięcie może mieć związek z nagłym pogorszeniem stanu zdrowia mężczyzny.

- Z naszych ustaleń wynika, że nad jeziorem znajdowała się cała rodzina – mówi Ewa Ziębka, szefowa tczewskiej Prokuratury Rejonowej. - W trakcie pływania pan zniknął z oczu najbliższych. Podjęto próbę wyciągnięcia, prawdopodobnie na pomoc ruszył wnuk. Następnie, kolejne osoby przyłączały się do akcji ratunkowej. Niestety po wyciągnięciu z wody okazało się, że pan nie żyje. Została zlecona sekcja zwłok. Ustalamy czy śmierć nastąpiła w wyniku utonięcia czy też związana była z nagłym pogorszeniem stanu zdrowia. (...)

Karol Uliczny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe