Czwartek, 21.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Tczewianin we władzach PR. Zjazd Założycielski Partii Republikańskiej

  • 10.07.2018, 07:58 (aktualizacja 10.07.2018 08:04)
  • (IL)
Tczewianin we władzach PR. Zjazd Założycielski Partii Republikańskiej (IL) Pamiątkowe zdjęcie z nowo wybraną przewodniczącą Zarządu Krajowego Partii Republikańskiej, poseł Anną Siarkowską. Obok Wojciech Olejniczak i Robert Draszyński.
Podziel się:
Oceń:
W ub. sobotę w Warszawie, w teatrze Imka odbył się Zjazd Założycielski Partii Republikańskiej, na którym przyjęto deklarację ideową partii, jej program i dokonano wyboru władz krajowych.

Przewodniczącą Zarządu Krajowego Partii Republikańskiej została poseł na Sejm RP Anna Siarkowska. Wybrano też 17-osobową Radę Republikańską (krajową), a jej członkami zostali m.in. Robert Draszyński z Tczewa i Maciej Grajewski z Gdańska - pełnomocnicy w okręgu pomorskim, a przewodniczącą Rady została poseł Małgorzata Janowska. W pracach sprawnie działającej 3-osobowej komisji skrutacyjnej uczestniczył tczewski przedsiębiorca Wojciech Olejniczak. Jak powiedział po zjeździe nowo wybrany członek Rady Republikańskiej i pełnomocnik Zarządu Krajowego Robert Draszyński - „jesteśmy świadkami historycznego początku, albowiem Partia Republikańska, której deklaracja i program opiera się na podstawowych wartościach takich jak dobro wspólne, rozwój polskiej gospodarki, podmiotowość państwa, ochrona życia czy wspieranie polskiej rodziny stanowi doskonałą ofertę dla ludzi młodych, którym bliskie są te ideały. Należy podkreślić, że cały program Partii Republikańskiej jest spójny i nowoczesny, a partię tworzą ludzie nie obciążeni przeszłością komunistyczną czy związani z działaniami prywatyzacyjnymi w latach 90-tych, co jest jednym z ważnych atutów i czynników rozwoju partii. Osoby zainteresowane programem i działalnością Partii Republikańskiej proszone są o kontakt na naszą skrzynkę e-mail: [email protected] - więcej też informacji na stronie internetowej www.republikanie.org”.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Partia Republikańska zapowiada swój start w najbliższych, jesiennych wyborach samorządowych w sojuszu z Prawem i Sprawiedliwością, lecz jak powiedziała poseł Anna Siarkowska możliwe jest też wystawienie własnych list w niektórych okręgach.

(IL)

Zdjęcia (2)

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dp
dp 25.09.2018, 18:38
Pan Robert faktycznie pracowity we wszystkich firmach których pracował lub był właścicielem to albo zwolniony przez pracodawcę albo firma upadła a teraz po znajomości dostał ciepłą posadkę w firmie Energa faktycznie ideowiec.
jk
jk 12.07.2018, 16:27
Mam nadzieję, że w Tczewie rozwiną się struktury PR, młodzi ludzie o poglądach prawicowych mają w naszym mieście do wyboru jedynie PiS i MW. Brakuje wyważonej opcji.
ziomal
ziomal 10.07.2018, 18:00
Mam nadzieję, że Partia Republikańska będzie wkrótce mieć taką pozycję, jak w USA. To spójny program i założenia ideowe. Brawa dla Panów z Tczewa. Sukcesów życzę!
yhy
yhy 11.07.2018, 15:49
Siarkowska jest szczególnie ideowa - była już w MW, LPR, KUKIZ, PiS a teraz PR. Wszędzie (w tym w szczególności w PiS) była dla "idei".
Młodzi do Partii Republikańskiej
Młodzi do Partii Republikańskiej 11.07.2018, 16:29
Widać że Siarkowska się rozwija bardzo pozytywnie i jest cały czas wierna swoim prawicowym poglądom, to raczej scena polityczna ewoluuje. Młoda osoba, o której jeszcze usłyszymy wiele dobrego..
bdb.zmiana
bdb.zmiana 11.07.2018, 16:00
Cały czas po prawej stronie i ewoluuje w dobrą stronę. To chyba dobrze. Nie tak jak beton partyjny i jajogłowi. Na marginesie: tylko krowa poglądów nie zmienia, a ludzie którzy posługują się mózgiem tak..
Jaś
Jaś 10.07.2018, 16:16
Trzymamy kciuki , zapowiada się zachęcająco. Gratulacje dla Pana Roberta, dużo pracy przed wami.
MM
MM 10.07.2018, 12:42
Niech młodzi zaczną przejmować pałeczkę.Ciekawa inicjatywa.
rol
rol 10.07.2018, 09:34
I Super. Wreszcie coś właściwego na prawicy! Brawo

Pozostałe