Czwartek, 21.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

W Pelplinie można oglądać wystawę poświęconą życiu i twórczości ks. Janusza St. Pasierba

  • 9.07.2018, 08:04 (aktualizacja 09.07.2018 08:10)
  • pelplin.pl
W Pelplinie można oglądać wystawę poświęconą życiu i twórczości ks. Janusza St. Pasierba pelplin.pl
Podziel się:
Oceń:
Zapraszamy do oglądania wystawy poświęconej życiu i twórczości ks. Janusza St. Pasierba. Obszerna, bogato ilustrowana ekspozycja złożona z 20 tablic prezentuje jego życie, twórczość, wiersze, myśli, anegdoty, upamiętnienie, związki z Tczewem.

Sporo miejsca poświecono ks. Pasierbowi jako patronowi szkoły w Tczewie oraz pomorskiemu szlakowi jego imienia, prezentującemu walory turystyki kulturowej miast związanych z ks. Pasierbem na trasie Lubawa – Grudziądz – Pelplin – Tczew – Gdańsk – Żarnowiec (280 km). Materiały do wystawy przygotowali i opracowali Hanna Molesztak i Zdzisław Czyż oraz Piotr Kaczmarek.

Mega Tczew Praca
Mega Tczew Praca
Mega Tczew Praca

Wystawa powstała z okazji Roku Ks. Janusza Stanisława Pasierba w powiecie tczewskim ogłoszonego z  inicjatywy powiatu tczewskiego i społeczności Zespołu Szkół Ekonomicznych im. ks. Pasierba w 25. rocznicę śmierci wybitnego kapłana, poety i historyka sztuki oraz przypadającą w tym roku  20. rocznicą nadania szkole jego imienia.

Wystawa jest dostępna dla odwiedzających w terminie od 6 lipca do 19 sierpnia br. na placu przed szkołą Collegium Marianum w Pelplinie.

pelplin.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe