Czwartek, 21.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Tytuł Ambasadora Kociewia dla Wojciecha Cejrowskiego. Już wkrótce Walne Plachandry w Piasecznie

 • 9.07.2018, 07:51
 • gniew.pl
Tytuł Ambasadora Kociewia dla Wojciecha Cejrowskiego. Już wkrótce Walne Plachandry w Piasecznie gniew.pl
Podziel się:
Oceń:
5 lipca w Tczewie odbyła się konferencja prasowa dotycząca wydarzenia pn. I Walne Plachandry Kociewia 2018, które odbędzie się 25 sierpnia w Piasecznie. Podczas obrad omawiano ideę przedsięwzięcia, jako spotkania wszystkich Kociewiaków oraz przedstawiono program imprezy.

Pierwszy dzień Piaseczno Folklor Festiwal w Piasecznie w tym roku upłynie pod znakiem Walnych Plachandrów - zlotu Kociewiaków. Integralnym elementem wydarzenia jest wręczenie  honorowych tytułów Ambasadora Kociewia i wyróżnień Perełki Kociewia. Kapituła postanowiła o nadaniu tytułu Ambasadora Kociewia Wojciechowi Cejrowskiemu - w kategorii indywidualnej i pelplińskim Modrakom - w kategorii zespołowej. Perełkami natomiast zostali: Patryk Podwojski i Izabela Czogała.

Postaw na spokój - wybierz OC na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC na którym możesz polegać

Podczas imprezy zostaną wręczone nagrody w konkursach: Współczesnej Sztuki Ludowej Kociewia, Kaszub i Borów Tucholskich pod tytułem "Matka Boża Piasecka  sztuce ludowej Kociewia" i fotograficznym pn. " Przydrożne kapliczki Matki Bożej na Kociewiu", do których nabór wciąż trwa. Szczegóły: www.walneplachandry.pl/

W konferencji udział wzięli: Tadeusz Dzwonkowski Starosta Powiatu Tczewskiego, patron honorowy imprezy, Magdalena Olszewska, reprezentująca Starostwo Powiatowe w Tczewie oraz przedstawiciele głównego organizatora, tj. Piotr Wróblewski oraz Tomasz Damaszk

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:

 • Biskup Pelpliński - j.e. ks. dr Ryszard Kasyna
 • Marszałek Województwa Pomorskiego - Mieczysław Struk
 • Prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego - Edmund Wittbrodt
 • Starosta Tczewski - Tadeusz Dzwonkowski
 • Starosta Świecki - Franciszek Koszowski
 • Prezydent Miasta Starogard Gdański - Janusz Stankowiak
gniew.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe