Niedziela, 17.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Dziś kluczowy dzień dla przyszłości stadionu przy ul. Bałdowskiej w Tczewie. Jaką decyzję podejmą radni?

  • 28.06.2018, 07:26
  • Karol Uliczny
Dziś kluczowy dzień dla przyszłości stadionu przy ul. Bałdowskiej w Tczewie. Jaką decyzję podejmą radni?
Podziel się:
Oceń:
Na czwartkowej sesji Rady Miasta, radni będą głosować poprawki do budżetu, zapewniające finansowanie przebudowy stadionu przy ul. Bałdowskiej w Tczewie. Oferty złożone w przetargu znacznie przewyższały pulę zabezpieczoną przez samorząd.

W ub. tygodniu informowaliśmy  o postępowaniu przetargowym pn. „Budowa stadionu lekkoatletycznego przy ul. Bałdowskiej w Tczewie - etap I.” Najniższą ofertę, opiewającą na 4,8 mln zł, złożyła warszawska firma Gardenia Sport Sp. z o.o.. Tymczasem środki zabezpieczone w budżecie na ten cel, to zaledwie 3,2 mln zł. Jak ustaliliśmy, władze miasta przedstawiły propozycję korekty do budżetu zakładającą zwiększenie wydatków na to zadanie. Projekt uchwały ma być głosowany przez radnych na najbliższej sesji Rady Miasta, którą zaplanowano na 28 czerwca br.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

- Środki mają pochodzić m.in. z niezrealizowanych inwestycji, np. przebudowy ul. Królowej Jadwigi, na którą nie udało się wyłonić wykonawcy. Ostateczna decyzja będzie jednak należeć do radnych – mówi Krzysztof Misiewicz, członek RM w Tczewie.

Drugim źródłem mają być pieniądze niewykorzystane na zakup terenów postoczniowych po PBW, które ostatecznie wylicytował INBAP Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych z Warszawy. Miasto liczy na wykonanie zadania do połowy października. Z kolei do końca roku nowy obiekt miałby uzyskać świadectwo Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, niezbędne do organizowania oficjalnych zawodów. Zakres prac, oprócz budowy bieżni lekkoatletycznej, obejmuje także budowę sektora do rzutów oraz płyty boiska piłkarskiego.

Karol Uliczny

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
g
g 28.06.2018, 15:25
Boisko + trybuny = stadion
Ja
Ja 29.06.2018, 06:50
W latach siedemdziesiatych może tak, dzisiaj to boisko
grfgf3
grfgf3 29.06.2018, 08:43
no faktycznie, obecny stan boiska jest fajny, po co zmieniac
do grfgf3
do grfgf3 29.06.2018, 09:07
trzeba zbudować stadion na miarę miasta i dzisiejszych czasów, a nie z syfu zrobić g...no. Prowincjonalne myślenie .
re2
re2 29.06.2018, 11:18
dla kogo ma być ten stadion ?
LA
LA 28.06.2018, 08:12
dzień marności i zaściankowości, i nie stadionu tylko boiska

Pozostałe