Czwartek, 21.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

(ZDJĘCIA) Ubiegłoroczny rekord pobity. Zebrali na festynie ponad 28 tys. zł!

  • 14.06.2018, 13:41 (aktualizacja 14.06.2018 13:51)
  • (MW)
(ZDJĘCIA) Ubiegłoroczny rekord pobity. Zebrali na festynie ponad 28 tys. zł! (MW, TT)
Podziel się:
Oceń:
Corocznie w tczewskim hospicjum odbywa się festyn „Ogrody nadziei”, którego symbolem jest żółty kwiat żonkilu. Celem akcji jest pozyskiwanie środków finansowych na zakup sprzętu dla ośrodka dla nieuleczalnie chorych w Tczewie. 10 czerwca br. w ogrodzie tczewskiego hospicjum nie brakowało chętnych do pomocy oraz wrzucenia symbolicznej złotówki.

Z tegorocznych pieniędzy zostaną zakupione m.in. fotele geriatryczne z podparciem głowy i podnóżkiem (lotnicze), sprzęt medyczny (ssaki, koncentratory, sprzęt zapobiegający powstawaniu powikłań, wózek medyczny opatrunkowy). Dodatkowo akcja propaguje wśród społeczeństwa postawy altruistyczne, otwarcie na drugiego człowieka, cierpiącego, dobijającego do brzegu życia. W ubiegłym roku zebrano 24 596,93 zł. W tegorocznej akcji wzięło udział ponad 150 wolontariuszy, głównie z tczewskich szkół, którzy chętnie rozdawali zielone serduszka. 

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Moc atrakcji i lokalne gwiazdy

Zainteresowanie loterią zaskoczyło organizatorów, bo ta skończyła się bardzo szybko. Każdy z gości chciał dołożyć „cegiełkę”, która ułatwi opiekę nad podopiecznymi. Na odwiedzających czekała kawa, ciasto, malowanie twarzy, wata cukrowa czy punkt medyczny, w którym pielęgniarki pomagały zmierzyć ciśnienie, poziom cukru czy wykonać badanie piersi. (...)

(MW)

Zdjęcia (29)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe