Piątek, 18.01.2019

Uwaga mieszkańcy Gniewu - zmiana lokalizacji targowiska miejskiego

  • 14.06.2018, 11:24 (aktualizacja 14.06.2018 11:36)
  • gniew.pl
Uwaga mieszkańcy Gniewu - zmiana lokalizacji targowiska miejskiego gniew.pl
Podziel się:
Oceń:
Burmistrz Miasta i Gminy w Gniewie informuje, że w związku z prowadzonymi pracami budowlanymi na ulicach Starego Miasta, z dniem 16 czerwca do 31 sierpnia br. miejsce do targowania przenosi się z Placu Grunwaldzkiego na teren zielony przy ul. 27 Stycznia.

Tymczasowe targowisko powstanie pomiędzy Budynkiem Szkoły Podstawowej nr 2 a sklepem p. Góreckiego. Dojazd możliwy będzie od ul. Witosa lub ul. Czyżewskiego.

gniew.pl

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
parkowanie
parkowanie 14.06.2018, 14:25
Panie Wasielewski "Emerytura" nie opracowywała Planu zagospodarowania dla Gniewa. Coś mi się wydaje, że i pan mógł współuczestniczyć w jego tworzeniu. To, że jest pan aktywnym Radnym jeszcze nie oznacza, że zna pan się na wszystkim. Zakres ruchu kołowego na "Starym Mieście" uregulowany jest prawem miejscowym. W zakresie parkowania pojazdów obowiązują przepisy ruchu drogowego i Ministra Infrastruktury i Budownictwa, a tam stoi - 7 metrów od okien, gdzie mieszkają ludzie do 10 stanowisk, a od skrzyżowania 10 metrów w każdą stronę. Ulic w mieście nie ma, tylko są ciągi piesze i pieszo - jezdne. Żadne ulice na Starym Mieście, oprócz Pl. Grunwaldzkiego nie spełniają kryteriów do utworzenia miejsc postojowych. Sądzę, że moja interpretacja jest prawidłowa. Jeśli macie inne zdanie, to musi być opinia eksperta z tego zakresu.
Anty
Anty 14.06.2018, 19:24
Czyżby to BB się wymądrzał ?
ddd
ddd 14.06.2018, 13:29
Targowisko przy ul. 27 Stycznia powinno pozostać na zawsze. Najlepsza lokalizacja, jak do tej pory. Do p. U. - ul. Wąska była zawsze wyłączona z ruchu kołowego i zgodnie z mpzp jest ciągiem pieszym, a pozostałe "ulice" w obrębie murów obronnych ciągami pieszo - jezdnymi. Ma pan braki z zakresu znajomości uwarunkowań i miejscowych przepisów.Poza tym na całym Starym Mieście obowiązuje tylko i wyłącznie ruch dojazdowy do posesji, a parkowanie odbywa się tylko w miejscach do tego wyznaczonych - patrz mpzp dla Starego Miasta i Wzgórza Zamkowego z kwietnia 2007 roku. Sami go opracowaliście i ustanowiliście, a teraz macie pretensje. Każdy kto zakłada firmę lub kupuje dom, mieszkanie na Starym Mieście powinien sam we własnym zakresie zabezpieczyć sobie miejsca postojowe.

Pozostałe