Piątek, 18.01.2019

Przy dworcu bez świateł. Piesi: kierowcy nagminnie wymuszają pierwszeństwo!

  • 14.06.2018, 07:13
  • (MW)
Przy dworcu bez świateł. Piesi: kierowcy nagminnie wymuszają pierwszeństwo! (MW)
Podziel się:
Oceń:
Zmiana sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu przy tczewskim dworcu miała usprawnić ruch. Jak twierdzą niektórzy mieszkańcy usprawniła, jednak kosztem bezpieczeństwa pieszych. MZD oraz wykonawca na bieżąco monitorują obecną organizację ruchu w tym rejonie.

Skrzyżowanie przed dworcem pokonują codziennie tysiące tczewian. Od kiedy zmieniono program sygnalizacji mieszkańcy skarżą się na incydenty wymuszania pierwszeństwa. Dla przykładu, auto jadące w lewo od strony tunelu musi najpierw ustąpić pierwszeństwa pieszym, później jadącym z naprzeciwka i znowu pieszym na pasach w ul. Gdańskiej. Po kilku minutach stania w korku kierowcy stają się nerwowi – chcąc uciec jadącym z al. Zwycięstwa, w pośpiechu zajeżdżają drogę pieszym. 

Działa w trybie awaryjnym

- W związku z realizowaną przebudową ulicy Gdańskiej oraz zamknięciem jej części na odcinku od ul. Chłodnej do wjazdu do galerii handlowej, a w konsekwencji ograniczeniem do minimum potoku pojazdów samochodowych poruszających się ulicą Gdańską od strony drogi krajowej DK91, sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej, Pomorskiej i Alei Zwycięstwa w dniu 23 maja br. została przełączona na tryb awaryjny - mówi Marcin Górny, kierownik Miejskiego Zarządu Dróg w Tczewie. - Funkcjonujący dotychczas program sygnalizacji świetlnej zarówno ten stały jak i tymczasowy (nadający priorytet dla relacji Pomorska – Zwycięstwa), powodował znaczne uciążliwości związane ze spiętrzającym się w godzinach popołudniowego szczytu ruchem pojazdów samochodowych. (...)


 

(MW)
  • TAGI:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
WZ
WZ 14.06.2018, 10:42
To skrzyżowanie to jakieś nieporozumienie. Ciągłe wymuszanie pierwszeństwa przez osoby jadące z pod galerii czy z Aleji Zwycięstwa w stronę galerii, czasami można się zastanawiać czy kierowcy w ogóle znają się na znakach. Powinni postawić w tym miejscu jakąś sygnalizację zastępczą albo zrobić cokolwiek zanim dojdzie do tragedii.
Kierowca
Kierowca 14.06.2018, 15:27
A wy jako piesi to jesteście święte krowy ? Bo jak pasy to już wchodzi nie patrzą czy cokolwiek może jedzie ? Rozumiem ze pieszy ma pierwszeństwo ale to działa w dwie strony. Chldzicie jak królowie po drodze. Stan rozejrzyj się i idz a nie wchodzicie jak by nie wiadomo co.
tczew21
tczew21 18.06.2018, 12:14
Kto CI powiedział, że pieszy ma pierwszeństwo?! Nim nie wejdzie na jezdnie go nie ma. I przypominam iż wtargnięcie pieszego na jezdnie przed przejeżdżający samochód to WYMUSZENIE PIERWSZEŃSTWA PRZEZ PIESZEGO i karane jest mandatem karnym. A pomysł !! SENSOWNEJ !! sygnalizacji zastępczej popieram.
Kierowca
Kierowca 14.06.2018, 10:21
Pieszy nie ma prawa czuć się jak święta krowa na drodze! Ot, tyle.

Pozostałe