Piątek, 18.01.2019

W czwartek wzmożone kontrole pieszych. Policja: na pasach nie korzystajmy z telefonów

  • 13.06.2018, 13:44
  • KPP w Tczewie
W czwartek wzmożone kontrole pieszych. Policja: na pasach nie korzystajmy z telefonów poglądowe
Podziel się:
Oceń:
W najbliższy czwartek, 14 czerwca, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”, których głównym celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów oraz na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

14 czerwca na drogach naszego województwa policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”, których głównym celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem. Mundurowi zwrócą uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych i wobec pieszych.

Zwiększoną liczbę patroli spotkamy w obrębie przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych, gdyż są to miejsca, w których najczęściej dochodzi do tragicznych wypadków.

Kierowcom przypominamy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy KPP w Tczewie. - Pod żadnym pozorem nie wolno omijać pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Pieszym natomiast przypominamy, aby podczas przechodzenia przez jezdnię nie korzystać z telefonów komórkowych i rozglądać się, nawet kiedy sygnalizator nadaje kolor zielony. Po zmroku, poza obszarem zabudowanym, należy korzystać z elementów odblaskowych. Rowerzyści, mimo braku obowiązku, powinni korzystać z kasków i również zachować szczególną ostrożność podczas przejeżdżania przez jezdnię.

Działania będą trwały od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora. Należy pamiętać, że pieszy i rowerzysta są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Podczas zderzenia z pojazdem samochodowym mają znikome szanse na uniknięcie poważnych obrażeń.
 

KPP w Tczewie

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aga
Aga 13.06.2018, 13:53
Może wystarczy tylko przez Gdańska zdobic patrol i mandaciki poleca?

Pozostałe