Czwartek, 21.03.2019

W Gniewie wybierali... miss neolitu

  • 13.06.2018, 08:29
  • gniew.pl
W Gniewie wybierali... miss neolitu gniew.pl
Podziel się:
Oceń:
W czwartek, 7 czerwca przed budynkiem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa w Gniewie już po raz IV odbyła się „Noc Historyków”- impreza plenerowa przeznaczona nie tylko dla entuzjastów dawnych dziejów. Zgromadziła ona zarówno młodzież szkolną, jak i dorosłych mieszkańców Gniewu i okolic.

Tym razem animatorzy kultury z gniewskiego liceum przenieśli zebranych w wyjątkowo odległe czasy - okres prehistoryczny. W pełnej humoru inscenizacji przedstawili dzieje człowieka począwszy od biblijnej historii Adama i Ewy, po teorię ewolucji Darwina.

Ukazali rewolucję neolityczną - zmianę trybu życia człowieka z koczowniczego na osiadły. Duże zainteresowanie wzbudziło rozpalanie ognia  przy użyciu patyka i kory oraz ostrzenie kija za pomocą kamiennej siekiery. Wiele emocji dostarczyły również wybory miss neolitu. Dziewczęta prezentowały się w strojach z epoki – skórach z dzikich zwierząt. Miłej atmosfery dopełniło wspólne grillowanie i pieczenie tradycyjnych podpłomyków.

gniew.pl

Zdjęcia (2)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zdzisław Dziąsło
Zdzisław Dziąsło 13.06.2018, 09:14
Miss neolitu ale nóżki ogolone ;-)

Pozostałe