Piątek, 18.01.2019

W mieście bez bieżącej wody… od 28 lat. Urzędnicy pomogą rodzinie?

  • 13.06.2018, 08:20
  • (MW)
W mieście bez  bieżącej wody… od 28 lat. Urzędnicy pomogą rodzinie? (MW) W XXI w. wciąż można znaleźć rodziny, które nie mają dostępu do wody. Powody tego są różne.
Podziel się:
Oceń:
Sąsiedzki spór plus lata zaniedbań doprowadziły do niebywałej sytuacji. Rodzina z Pelplina od 28 lat nie ma dostępu do bieżącej wody w kranie. Na szczęście prośby o pomoc przyniosły wyczekiwany efekt. Jednak ostatni ruch należy do nich.

Do Redakcji GT zgłosiła się mieszkanka Pelplina, zaniepokojona sytuacją mieszkaniową oraz bytową swoich sąsiadów.

Sąsiad sąsiadowi odciął wodę

Budynek przy ul. Limanowskiego w Pelplinie należy do Krystyny Cyganowskiej, z którą mieszka syn, Krzysztof. Mężczyzna opiekuje się schorowaną matką. Problem pojawił się ponad 28 lat temu, gdy sąsiad odciął przyłącze, odbierając rodzinie dostęp do wody. Do tego nieżyjący już mąż pani Krystyny słabo dbał  o warunki w jakich żyli żona i syn, dlatego sprawa ciągnie się do dziś. 

- To fakt, nasz tata zaniedbał sprawę – mówi zmartwiony pelplinianin. - Mama próbowała przekonać go do podłączenia wody, ale do końca jego dni nie udało się jej tego dokonać. Zostawił nam to co pani widzi. Dlatego nie poddaję się i walczę o przywrócenie normalności.

Obecnie rodzina przywozi wodę w 6-litrowych baniakach od krewnych z gm. Gniew lub przynosi od znajomej, o ile ta jest w domu. (...)

(MW)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
:€
:€ 13.06.2018, 08:33
Nazwiska w artykule? A RODO?

Pozostałe