Piątek, 18.01.2019

Barierki nie wytrzymały - mężczyzna spadł z balkonu przy ul. Armii Krajowej. Komisja wyjaśni przyczyny zdarzenia

  • 12.06.2018, 07:31
  • Karol Uliczny
Barierki nie wytrzymały - mężczyzna spadł z balkonu przy ul. Armii Krajowej. Komisja wyjaśni przyczyny zdarzenia (KU)
Podziel się:
Oceń:
Mieszkaniec bloku przy ul. Armii Krajowej 45 w Tczewie wypadł z balkonu razem z balustradą. Barierki prawdopodobnie nie wytrzymały pod naporem ciężaru ciała mężczyzny. Na szczęście upadek nie był z dużej wysokości, skończyło się niewielkich obrażeniach. Powstaje pytanie o stan balkonów w podobnych do tego obiektach.

W poniedziałek na miejscu pojawiła się komisja, która zabezpieczała materiały niezbędne do ustalenia przyczyn zdarzenia. Pod remontowaną obecnie ścianę bloku podchodzili także okoliczni mieszkańcy. Z niedowierzaniem spoglądali na urwaną część balustrady.

Przycięte słupki?

- Mieszkam na czwartym piętrze w budynku obok i powiem szczerze jestem w lekkim szoku - mówi tczewianka. - Poproszę dziś męża, by sprawdził czy nasz balkon jest bezpieczny. Można sobie tylko wyobrazić jaki byłby finał, gdyby ten mężczyzna spadł z wyższego piętra. Chyba ktoś powinien za to odpowiedzieć.

Do zdarzenia doszło w niedzielny (10.06.) wieczór, ok. godz. 21. Mieszkańcy mówią, że dzień wcześniej w mieszkaniu odbywała się głośna impreza, podobnie miało być w niedzielę. Nie wiadomo, co dokładnie wydarzyło się na zniszczonym balkonie, jednocześnie prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Tczewie zapewnia, że tzw. ekran powinien wytrzymać duże obciążenie, np. kopnięcie czy upadek dorosłej osoby. 

- Te ekrany były wymieniane 11 lat temu. Obecnie ustalamy kto był ich wykonawcą i czy mógł  tej sytuacji zawinić - mówił w poniedziałek Jerzy Konkolewski. (...)

Karol Uliczny

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andrzej
Andrzej 16.06.2018, 08:37
Takie pieniadze taki przetarg czyli najtańszy. A co z tego wynika najtańszy chleb zepsuje się po dniu i nie ma wartosci. Dlatego nie rozumie dlaczego wszyscy nastawiają sie wszędzie na najtańszego bez jakości. Problem dla obywatela jest opozycja wszelka krzycza ze najtanszy przetarg musi wygrac i mamy ulice które rok opóźnienia mają. I barierki kyore ktos nie sprawdzil po kimś czy zespawano lub jak.
Gość
Gość 13.06.2018, 11:18
Tak to jest jak prezydent oszczędza na naszym bezpieczenstwie i bierze najtańszą firmę dalej na niego głosujcie
Adas
Adas 13.06.2018, 17:48
Co ma prezydent do tego pa..Lancię jeden
Ja
Ja 12.06.2018, 22:24
O jaaaaa imprezka była to za pewne przez to się stało ????????????
Ja
Ja 12.06.2018, 20:14
Biore migomat i wzmacniam balkon... 20 m to raczej nie parter
Aga
Aga 12.06.2018, 17:44
Faktycznie. Najważniejsze jest ze byla tsm impreza szok.....
Gosc
Gosc 13.06.2018, 11:29
Pewnie wyjdzie na to ze ktos sie odlal na balkonie w trakcie imprezy i przezarlo zbrojenie balkonu.....
Mm
Mm 12.06.2018, 10:04
Niech zatrudnią poządnego spawacza ,bo jak widzę te spawy to masakra. Tonie jest spaw ,tylko szlaka pomalowana farbą.

Pozostałe