Piątek, 18.01.2019

Policjanci spotkali się z pelplińskimi seniorami. Temat? Bezpieczeństwo - nie tylko na drodze

  • 8.06.2018, 14:34
  • KPP Tczew
Policjanci spotkali się z pelplińskimi seniorami. Temat? Bezpieczeństwo - nie tylko na drodze KPP Tczew
Podziel się:
Oceń:
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zorganizowali debatę społeczną pod nazwą „Bezpieczeństwo seniorów”. To spotkanie z mieszkańcami miasta Pelplina pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” odbyło się wczoraj o godz. 16 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w tym mieście. Stróże prawa mówili o bezpieczeństwie seniorów oraz jak korzystać z narzędzia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także aplikacji Moja Komenda.

Wczoraj o godz. 16 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie przy ul. Sambora 5A tczewscy policjanci zorganizowali debatę społeczną poświęconą bezpieczeństwu seniorów. W spotkaniu uczestniczył I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie, który przywitał uczestników
oraz wprowadził w szczegóły debaty. Policjanci w przygotowanej prezentacji przedstawili informacje związane ze zdarzeniami drogowymi na terenie województwa pomorskiego oraz powiatu tczewskiego. Przewodniczący Zespołu ds. Polityki Rowerowej mówił o bezpiecznej jeździe na rowerze oraz jak należy właściwie zabezpieczyć swój jednoślad aby uniknąć jego kradzieży. Podczas debaty funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas urządzania sobie przejażdżek rowerowych.

Mundurowi zachęcali seniorów, aby uczyli swoje wnuki prawidłowych zachowań na drodze oraz pozytywnych relacji pomiędzy uczestnikami ruchu drogowego. Policjanci w trakcie spotkania przypominali, że niebawem rozpoczną się wakacje, a więc czas urządzania rodzinnych wypraw rowerowych, podczas których można edukować młodych ludzi. Stróże prawa zaprezentowali również narzędzia, które służą poprawie bezpieczeństwa i ułatwiają kontakt społeczeństwu z policją. Te narzędzia to aplikacji „Moja Komenda" oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa", które są łatwe w obsłudze i służą szybkiej wymianie informacji pomiędzy policją, a społeczeństwem. Mundurowi przypominali uczestnikom, że korzystając z aplikacji „Moja Komenda” można w łatwy sposób skontaktować się ze swoim dzielnicowym.

W trakcie spotkania obecne osoby zadawały pytania, na które odpowiadali policjanci. Przeprowadzone konsultacje pozwoliły na wymianę informacji oraz poznanie potrzeb i oczekiwań seniorów w kwestii bezpieczeństwa.

KPP Tczew

Zdjęcia (3)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
on
on 10.06.2018, 14:15
Zapraszam Tych wszystkich funkcjonariuszy ktorzy wystepuja na tym zdjeciu, do kotrolowania taboru meteora, tylko oni sie boja prezydenta tczewa

Pozostałe