Piątek, 18.01.2019

Kontrowersje w Pelplinie. Były burmistrz oddał pieniądze, radni zawiadamiają prokuraturę

  • 7.06.2018, 07:49 (aktualizacja 07.06.2018 07:56)
  • (MW)
Kontrowersje w Pelplinie. Były burmistrz oddał pieniądze, radni zawiadamiają prokuraturę
Podziel się:
Oceń:
Podczas sesji Rady Miasta w Pelplinie, radny Zdzisław Kamieniecki odczytał pismo, z którego wynika, że były burmistrz oddał przyznane gminie od wojewody środki na budowę żłobka „Kazik”. Jak skomentował: „tej decyzji nie rozumie chyba nikt”. Sprawa trafiła na prokuraturę.

W piśmie do wojewody burmistrz napisał: „w związku z aktualnymi uwarunkowaniami o charakterze społecznym z przykrością jestem zmuszony zrezygnować z przyjęcia dotacji na utworzenie żłobka ‘Kazik’ w miejscowości Rajkowy, współfinansowanego ze środków Programu Rozwoju Instytucji Opieki nad Dziećmi w wieku do lat 3 ‘Maluch + 2018’”. Dotacja wynosiła 500 tys. zł. Gmina ze swojego budżetu musiałaby dołożyć do inwestycji 200 tys. zł.

„Będę walczyć o te pieniądze”

- Zaistniałej sytuacji nie rozumie chyba nikt. Jak można odesłać pieniądze, o które bije się całe woj. pomorskie – pytają radni i mieszkańcy.
Nasze próby kontaktu z byłym burmistrzem nie powiodły się. Najbardziej emocjonalnie poszedł do tematu radny wsi Rajkowy Zdzisław Kamieniecki, który opublikował ww. list w internecie, a na sesji pytał czy można jeszcze wstrzymać decyzję b. burmistrza. 

- Nie rozumiem pana Demskiego. Jeżeli prawdopodobnym powodem decyzji włodarza był brak dzieci, to jest to nieprawda, bo dzieci są. Rajkowy to duża wieś licząca ok. 1800 mieszkańców. Żłobek był przygotowywany na 25 dzieci. Dostajemy środki i je dodajemy, a można byłoby wykorzystać je na remont szkoły, tzn. kilku sal oraz zagospodarowanie żłobka. (...)

(MW)

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
były pelpliniak
były pelpliniak 29.09.2018, 15:24
ważne. że teraz trzepie porządną kasę w LOTOS !!!
Loki brat Tora
Loki brat Tora 10.06.2018, 01:04
PGR SMRÓD I BRUD,ŚWIŃSKI OBORNIK I BURACZANY SMRÓD......
mieszkanka
mieszkanka 9.06.2018, 19:37
To dobra okazja dla tych, którzy kwestionowali wszelkie poczynania byłego burmistrza. W tej chwili mają okazję się wykazać i zrobić przynajmniej tyle ile On zrobił dla Pelplina. Dzisiaj to miasto znane jest w kraju i poza jego granicami, gdzie kiedyś nikt nawet nie słyszał o nim. Wygląd robi wrażenie a kiedyś, szaro buro i ponuro. Oczywiście innym nie podobało się, że burmistrz dba o kwiaty, drzewa w zasadzie całe otoczenie, oświetlenie. W mieście się dzieje a kiedyś, to było miasto smutne i szare. Gdzie wtedy byli Ci, którzy z taką łatwością dzisiaj krytykują P. Demskiego, gdzie byli? Co zrobili żeby to miasto żyło? Żal.
Karny qtas
Karny qtas 28.09.2018, 14:33
Było to załatwione za poprzedniej kadencji
Mieszkaniec D.
Mieszkaniec D. 28.09.2018, 14:04
Trwonienie pieniędzy na kwiatki, ogromne donice, to nie dbałość o miasto i mieszkańców. Pelpliniacy byliby bardziej zadowoleni z remontów np ulic w pobliżu stadionu. Wyasfaltowanie małego odcinka ul. Sambora, w dodatku prowadzącego do "kolegi sponsora", to nie sukces a granda. Takich grand jest dużo więcej, o podziale gruntu budowlanego na mniejsze działeczki (zmniejszenie ich wartości) a po sprzedaży panu ... ich scalenie (zwiększenie wartości) nawet nie wspomnę, ale Pani powinna o tym chyba dobrze wiedzieć.
Ktoś
Ktoś 28.09.2018, 13:51
Bzdury! Kto to napisał, psiapsiółka czy koleżanka żony...
Peplinianin
Peplinianin 10.06.2018, 20:45
Właśnie te igrzyska będziecie teraz spłacać. Show, kłamstwa i promocja samego siebie. Gdzie mieszkania plus, i ci którzy chcieli zamieszkać w Pelplinie, mieszkańcy Zakopanego, Hamburga, New Yorku....
Przyjdzie nowy Burmistrz i prawda o kłamstwach się objawi....
A po tym co zrobił to już na pewno będziecie jeszcze bardziej sławni....
Bajka
Bajka 9.06.2018, 22:35
Ble,ble,ble
Ciemny
Ciemny 8.06.2018, 15:24
Zlodziej i oszust
Jarek
Jarek 8.06.2018, 06:59
Brak słów !

Pozostałe