Piątek, 18.01.2019

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zajmie się atakami hakerskimi na lokalne media

  • 3.06.2018, 11:09
  • Karol Uliczny
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zajmie się atakami hakerskimi na lokalne media
Podziel się:
Oceń:
Firma Tipmedia złożyła zawiadomienie do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w sprawie sparaliżowania pracy kilkudziesięciu lokalnych serwisów w całej Polsce. Od środy m.in. strona tczewska.pl zmaga się z atakami hakerskim, które godzą, co najmniej, w prawo do nieskrępowanej działalności mediów.

W czwartkowe popołudnie kolejny raz uniemożliwiono sprawne funkcjonowanie, tym razem 24 lokalnych serwisów informacyjnych. Od środy w Tczewie kilkukrotnie zainfekowano witryny Gazety Tczewskiej oraz Radia Tczew. Pierwsze problemy pojawiły się po opublikowaniu informacji o planowanym przejeździe kolumn wojsk amerykańskich do Drawska Pomorskiego. Cyberprzestępcy przekierowali adresy na plakat z wizerunkiem dzihadysty oraz złowrogim hasłem w języku arabskim: „Dżihad nie zna granic. Powstrzymajcie żołnierzy amerykańskich, albo przyjdziemy do waszych domów.”

Atak został powtórzony kilkukrotnie w różnej formie i z uwagi na skalę zjawiska jest bezprecedensową próba ingerencji w wolną i nieskrępowaną działalność mediów, zagwarantowaną w polskiej Konstytucji. W związku z tym firma Tipmedia, jako grupa zrzeszająca niezależnych wydawców gazet, portali internetowych oraz administrująca tymi portalami, złożyła zawiadomienie do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Zabezpieczono wszelkie ślady działań i nieuprawnionych wejść na serwery.

- Skala tego ataku hakerskiego, a zwłaszcza pozostawione przez hakerów treści w oczywisty sposób muszą być przedmiotem zainteresowania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo struktur państwa. Dlatego jako właściciel Tipmedia złożyłem zawiadomienie do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Będziemy państwa informowali o podejmowanych krokach - poinformował Piotr Marek, prezes zarządu Grupa Tipmedia Sp. z o.o.

 

Karol Uliczny

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Emil
Emil 4.06.2018, 20:56
"Zabezpieczono wszelkie ślady" ... tak I teraz ABW pojedzie na daleki wschód zlapać złych hakerów, którzy zapewne zapoznali się z treścią naszej konstytucji....
To co się stało, świadczy jedynie o słabym zabezpeczeniu serwerów i lenistwie administratów....
Poeta
Poeta 4.06.2018, 06:00
Moze to RZAD atakuje niezalezne media............za nieskrepowana dzialalnosc mediow.....

Pozostałe