Piątek, 18.01.2019

DOVISTA Polska Pracodawcą Roku Powiatu Tczewskiego

  • 2.06.2018, 06:00
  • artykuł sponsorowany
DOVISTA Polska Pracodawcą Roku Powiatu Tczewskiego
Podziel się:
Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie docenił najlepszych pracodawców w regionie. W kategorii „Duży Pracodawca” laureatem została firma DOVISTA Polska z Wędkowych, należąca do Grupy VELUX. Wręczenie nagród odbyło się podczas IV Tczewskich Targów Pracy.

DOVISTA Polska została doceniona przede wszystkim za aktywność na lokalnym rynku pracy oraz warunki zatrudnienia, jakie zapewnia. Duże znaczenie dla przyznania tytułu miały też dodatkowe świadczenia przysługujące pracownikom firmy, takie jak darmowy transport do pracy, wyprawki szkolne dla dzieci, dofinansowanie do nauki i studiów, dofinansowanie do karty sportowej, świadczenia świąteczne, bonusy wakacyjne, czy wyprawki dla dzieci świeżo upieczonych rodziców.

Fundacja Pracownicza

Komisja konkursowa doceniła współpracę DOVISTA Polska z lokalną społecznością -tzw. działania CSR. Są to konkretne akcje wspierające pracowników firmy, ich rodziny, a także lokalne organizacje oraz wydarzenia sportowo- artystyczne w naszej okolicy.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że od 1991 r. w DOVISTA Polska oraz całej Grupie VELUX działa Fundacja Pracownicza, która wspiera pracowników oraz organizacje non profit. Środki 4 razy w roku są przekazywane dla pracowników głównie na leczenie oraz kształcenie. Co ważne, na wsparcie Fundacji mogą liczyć także najbliżsi członkowie pracowników. Fundacja Pracownicza wspiera też inicjatywy społeczne na rzecz lokalnych społeczności, Są to działania i projekty organizacji non-profit o charakterze kulturalnym, artystycznym, społecznym, edukacyjnym lub szkoleniowym. Od początku działania Fundacji przekazano już łącznie 4 mln zł.

DOVISTA to szansa na rozwój

Obecnie w DOVISTA Polska w Wędkowych pracuje ok. 2400 osób. Wśród nich znajdziemy wiele różnych historii osobowości. Zapytaliśmy kilku pracowników o to, jak pracuje się w DOVISTA i jakie były ich początki.

Andrzej Romanowski, Inspektor BHP (7 lat w DOVISTA)

Pracę w DOVISTA z zacząłem jako młody chłopak prosto po szkole, w której uzyskałem tytuł Technika BHP. Nie myślałem wówczas o karierze związaną z tym kierunkiem. Pracę rozpocząłem na dziale maszynowni. Po trzech latach przeszedłem do działu zajmującego się szkleniem okien. Po 5-ciu latach miałem już dość sporą wiedzę na temat zagrożeń występujących na produkcji i zdecydowałem się zaaplikować, kiedy nasz wewnętrzny Dział BHP ogłosił wolny wakat. Początkowo było to tylko zastępstwo na rok, ale nie zawahałem się. Postawiłem wszystko na jedną kartę i …opłaciło się! W trakcie pracy okazało się, firma na tyle rozwinęła się i zwiększyła się liczba zatrudnionych osób, że na stałe potrzebna była dodatkowa osoba w Dziale BHP. Tym samym zostałem już na stałe. Jeszcze podczas pracy na stanowisku operatora produkcji rozpocząłem studia inżynierskie na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. W tym roku kończę podyplomowe studia BHP na Politechnice Gdańskiej. Dofinansowanie na naukę na obu kierunkach otrzymałem właśnie z DOVISTA Polska. Zachęcam wszystkie osoby zastanawiające się nad swoją karierą do zawalczenia o siebie. Bardzo ważne jest aby wierzyć w siebie. Przyda się też odrobina szczęścia i odwagi ????

Daniel Suchecki, Brygadzista (11 lat w DOVISTA)

Mając 26 lat rozpocząłem pracę w DOVISTA na dziale montażu. W tamtym czasie operator produkcji zajmował się praktycznie wszystkim. Dziś te funkcje rozłożone są na różnych stanowiskach. Jednak dzięki tej nauce zdobyłem sporą wiedzę i umiejętności.

To doświadczenie pozwala mi obecnie pełnić funkcję brygadzisty. Poznałem wszystkie procesy na tyle dobrze, że planując pracę mojego zespołu potrafię przewidzieć możliwe scenariusze. Wiedzę o tym, jak zarządzać zespołem czerpałem od mojego ówczesnego przełożonego. Po prostu obserwowałem w jaki sposób się z nami komunikuje, jak reaguje na sytuacje trudne ale też w jaki sposób nas chwali. Dużo dały mi też wewnętrzne szkolenia organizowane przez Dział Personalny z zarządzania zespołem. Zaczynając pracę w DOVISTA nie spodziewałem się, że będę kiedyś pełnił funkcję kierowniczą, ale jak widać firma dała mi taką możliwość, z której bardzo się cieszę. Dążenie do określonych celów i ich osiąganie przynosi mi dużo satysfakcji. Z moim zespołem dokonujemy czasami rzeczy niemożliwych, za co im bardzo dziękuję. Dzięki dobrej atmosferze i solidnej pracy jesteśmy w stanie osiągać zamierzone rezultaty. Obecnie w moim zespole pracują 43 osoby. Pracę poleciłbym każdemu, kto zastanawia się nad wysłaniem swojej aplikacji. DOVISTA dba o pracownika i jego rodzinę, oferując benefity. Co to oznacza w praktyce? Wyprawki szkolne dla dzieci, wczasy pod gruszą, bony i paczki na święta, także dla dzieci. Osobiście bardzo cenię sobie prywatną opiekę lekarską, bo na wizytę do specjalisty można się umówić praktycznie od razu.

Zofia Połom, Specjalista Jakości ( w DOVISTA od 10 lat)

W tym roku mija dokładnie 10 lat odkąd rozpoczęłam pracę w Wiosce Okiennej. O pracy dowiedziałam się od kolegi, który już tu pracował. Pracę rozpoczęłam w dziale maszynowni i bardzo miło ją wspominam. Jednak już od jakiegoś czasu śledziłam ogłoszenia rekrutacji wewnętrznych do działu Jakości. Chciałam zmienić cos w swojej pracy, postawić na rozwój , zmierzyć się z nowymi wyzwaniami- no i udało się! Obecnie pracuję na stanowisku specjalisty ds. jakości. Nadzoruję przebieg procesów produkcyjnych, dbam o jakość wyrobów na poszczególnych obszarach. Wieloletnia praca na produkcji i zdobyte tam doświadczenie bardzo pomagają mi w codziennej pracy, chociaż wiem, że jeszcze dużo muszę się nauczyć Tutaj chciałabym podziękować współpracownikom z działu za pomoc i cierpliwość. Awans umożliwił mi poszerzenie wiedzy na różnych płaszczyznach i odmienił mój sposób myślenia i postrzegania problemów, z którymi borykałam się na produkcji. Każdego dnia uczę się nowych rzeczy. Najwięcej satysfakcji czerpię ze współpracy ze świetnymi ludźmi. Uważam, że DOVISTA daje możliwość rozwoju swoim pracownikom na różnych szczeblach, dba o bezpieczeństwo, pomaga również osobom w trudnych sytuacjach życiowych, dofinansowując koszty leczenia, czy fundując stypendia. Moje dzieci szczególnie lubią pikniki rodzinne organizowane przez DOVISTA, bo za każdym razem mają masę rajdy, a do domu wracają z jakimiś nagrodami. Pracę w DOVISTA poleciłabym każdemu, kto chce pracować i rozwijać się. Korzystałam z programu rekomendacji i osoby polecone przeze mnie pracują u nas do dziś. Historia zatoczyła krąg, bo kiedyś przecież też ktoś mnie polecił.

 

artykuł sponsorowany

Pozostałe