Poniedziałek, 17.12.2018

(ZDJĘCIA, FILM) Noc Muzeów w Tczewie

  • 20.05.2018, 10:00 (aktualizacja 20.05.2018 22:50)
  • (tt)
(ZDJĘCIA, FILM) Noc Muzeów w Tczewie (tt) Na stoisku pszczelarskim i bartniczym można było obserwować 10-ramkowy ul z całą rodziną
Podziel się:
Oceń:
W sobotni wieczór i noc również w Tczewie odbywała się kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów.

Na dziedzińcu czekało dla zwiedzających wiele atrakcji. Na stoisku pszczelarskim i bartniczym można było obserwować 10-ramkowy ul z całą rodziną. Obok w Pracowni Rzemiosł Dawnych zapoznawano się z całym cyklem życia lnu włóknistego i konopi włóknistych. Niedaleko na odważnych czekała sztuczna krowa, odciąganie śmietany od mleka za pomocą centryfugi oraz ubijanie masła, które potem można degustować z młynarskim chlebem na zakwasie. Na stoisku edukacyjno-kulinarne „Dzika kuchnia” wyeksponowano jadalne rośliny rosnące „pod naszymi nogami”, które każdy mógł posmakować w kilku prostych potrawach.. Na warsztatach wiklinowych wyplatano serduszka, podkowy i inne cudeńka z wikliny i siana.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Z dziedzińca, gdzie dla najmłodszych czekały gry i zabawy, można było również bezpośrednio wejść do jednego z budynków, w którym odbywały się warsztaty motania lalek. Uczestnicy tworzyli magiczną, słowiańską lalkę do zadań specjalnych.

Więcej atrakcji było w „małym budynku”, gdzie na każdym z pięter czekały warsztaty, pokazy. Już przy wejściu tłum uczestników ustawiał się w kolejce, aby wziąć udział w warsztatach świec żelowych i kolorowych butelek. Piętro wyżej na warsztatach kosmetyków naturalnych, każdy mógł stworzyć naturalne, pozbawione chemii kosmetyki dla siebie lub bliskich.

Muzeum Wisły oraz Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie, także przygotowało wiele atrakcji dla uczestników. Zaproszenie do wzięcia udziału zachęcały pokazy walk historycznych wojowników w wykonaniu Drużyny Wojów Wikińskich GAUTAR z Brus i Stowarzyszenia Grupa Młodych Archeologów z Brus. Dla najmłodszych czekały warsztaty Świat trolli kolorowe zajęcia z nagrodami.

FILMY:

(tt)

Zdjęcia (37)

Podpięte galerie zdjęć:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe