Wtorek, 22.01.2019

Spotkanie z wiceprezesem Polskiej Agencji Kosmicznej - już w ten piątek w bibliotece!

  • 16.05.2018, 09:54 (aktualizacja 16.05.2018 15:13)
  • (MBP)
Spotkanie z wiceprezesem Polskiej Agencji Kosmicznej - już w ten piątek w bibliotece!
Podziel się:
Oceń:
W związku z obchodami Dnia Patrona Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie zachęca wszystkich czytelników oraz sympatyków tczewskiej książnicy do udziału w spotkaniu z dr. hab. Markiem Moszyńskim.

Marek Moszyński jest profesorem nadzwyczajnym Politechniki Gdańskiej oraz wiceprezesem Polskiej Agencji Kosmicznej do spraw nauki. Spotkanie odbędzie się w piątek, 18 maja 2018 r., o godzinie 17.30 w budynku głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie.

Kim był patronujący Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie Aleksander Skultet? Wielu zna jego nazwisko, niewielu jednak wie jak bogatą miał biografię. Oprócz tego, że zapisał się na kartach historii jako zwolennik myśli reformatorskich, kanonik kapituły warmińskiej we Fromborku oraz żądny wiedzy humanista, więziony przez rzymską Inkwizycję, był również… i tu ciekawostka, oddanym przyjacielem i bliskim współpracownikiem Mikołaja Kopernika – wybitnego astronoma, badacza Kosmosu, twórcy teorii heliocentryzmu. Właśnie o Kosmosie, ciekawostkach z nim związanych, o sylwetce bibliotecznego patrona,
a także o działalności Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA) opowiadać będzie podczas piątkowego spotkania dr hab. Marek Moszyński. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Polska Agencja Kosmiczna powołana została ustawą z dnia 26 września 2014 r. Jako rządowa agencja wykonawcza uczestniczy w realizacji strategicznych celów Polski, podejmując działania w celu zwiększenia wykorzystania systemów satelitarnych i przyspieszenia rozwoju technologii kosmicznych na rzecz krajowej administracji, nauki, gospodarki i obronności.

(MBP)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe