Piątek, 18.01.2019

Miasto będzie strategicznym sponsorem szczypiornistów Sambora Tczew. Na rundę jesienną klub dostanie 200 tys. zł

  • 16.05.2018, 08:00
  • (M.M., Urząd Miasta Tczew)
Miasto będzie strategicznym sponsorem szczypiornistów Sambora Tczew. Na rundę jesienną klub dostanie 200 tys. zł (M.M., Urząd Miasta Tczew)
Podziel się:
Oceń:
Piłkarze ręczni MKS Sambor Tczew, po 10 latach, wywalczyli awans do I ligi. Klub zamierza stworzyć system szkolenia, który pozwoli mu zabezpieczyć dopływ miejscowej kadry.

Piłkarze MKS Sambor spotkali się z prezydentem Tczewa Mirosławem Pobłockim. Prezydent pogratulował szczypiornistom awansu i jednocześnie zapewnił o możliwości wparcia finansowego, które w związku z awansem wzrośnie 10-krotnie (z 20 do 200 tys. zł w rundzie jesiennej i tyle samo na wiosnę).  Najpierw jednak klub musi wypełnić wymagania związane z konkursem grantowym. Tym samym miasto staje się strategicznym sponsorem klubu.

- Tczew stoi piłką ręczną – powiedział prezydent M. Pobłocki. – Awans do I ligi oznacza, że miasto jeszcze bardziej będzie wspierać tę dyscyplinę. Oczekuję jednak od klubu  nie tylko sukcesów w I lidze, ale także zorganizowania całego systemu szkoleń – od grup juniorskich do seniorów. Chodzi o to, aby klub wyłapywał talenty i szkolił już bardzo młodych piłkarzy, doprowadzając ich do kolejnych stopni rozgrywek. W ten sposób I-ligowy zespół wychowa sobie kolejnych zawodników.

Już w tej chwili MKS Sambor opiera się głównie na miejscowych piłkarzach, którzy stanowią ok. 80 proc. składu.

Jak powiedział Tomasz Latocha, członek zarządu MKS Sambor, dużym problemem był do tej pory udział sponsorów w finansowaniu zespołu. Klub ma jednak nadzieję, że po awansie, będzie łatwiej pozyskać firmy gotowe zainwestować w rozwój tej dyscypliny sportu. Do tego potrzebne są oczywiście sukcesy, ale też… kibice. Pełne trybuny nie tylko podnoszą sportowe emocje i dopingują zawodników, ale też sprawiają, że sponsorzy chętniej decydują się na taka formę promocji.

(M.M., Urząd Miasta Tczew)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kibic Wisły
Kibic Wisły 16.05.2018, 10:23
Brawo. Pozdrowienia z Wisły dla Sambora.
do kibica
do kibica 16.05.2018, 17:14
dostaniecie ochłap przedwyborczy i co dalej
NIE DAJCIE SIĘ KUPIĆ pół roku przed wyborami
NIE DAJCIE SIĘ KUPIĆ pół roku przed wyborami 16.05.2018, 10:14
Pytam gdzie był Pobłocki przez te wszystkie lata? Każdy inny prezydent przekaże większe pieniądze na sport, bo widzi UPADEK SPORTU w Tczewie
KAZ
KAZ 16.05.2018, 08:17
Kazik śpiewał "Wałęsa oddaj moje sto milionów", a my zaśpiewamy przed wyborami Pobłocki oddaj moje 200 tysięcy.
wyborca
wyborca 16.05.2018, 08:10
Do tej pory wiedzieli tylko co to piłka nożna. Ale teraz kolejne głosy zdobyte na wybory, za nasze pieniądze.

Pozostałe