Czwartek, 17.01.2019

Patrole straży miejskiej wezmą pod lupę newralgiczne skrzyżowanie. "Wyjątkowo niebezpieczne"

  • 15.05.2018, 07:27
  • UM Tczew
Patrole straży miejskiej wezmą pod lupę newralgiczne skrzyżowanie. "Wyjątkowo niebezpieczne" (KU) Na skrzyżowaniu ulic Saperskiej i Wojska Polskiego rozważane jest zamontowanie dodatkowych znaków pionowych dla rowerzystów i kierowców, wymalowanie znaków poziomych oraz przycięcie pasów zielonych, które mogłyby ograniczać widoczność.
Podziel się:
Oceń:
W odpowiedzi na zgłoszenia mieszkańców, dotyczące niebezpiecznych zachowań rowerzystów oraz kierowców w miejscach przejazdów rowerowych, Urząd Miejski w Tczewie we współpracy ze Strażą Miejską zaplanował patrole monitorujące.

Przez dwa tygodnie maja, przy skrzyżowaniu ul. Saperskiej z ul. Wojska Polskiego, strażnicy miejscy w godzinach porannych będą obserwować uczestników ruchu i zwracać im uwagę na niebezpieczne sytuacje.

- Na ostatnim spotkaniu zespołu ds. polityki rowerowej poruszyliśmy temat skrzyżowania przy ul. Wojska Polskiego. Dostaliśmy kilka zgłoszeń od mieszkańców, że właśnie ten punkt jest wyjątkowo niebezpieczny z uwagi na wiele czynników, m.in. prędkość kolarzy i kierowców oraz umiejscowienie w niewielkim zagłębieniu - – mówi Grzegorz Pawlikowski, inspektor ds. polityki rowerowej w urzędzie miejskim. - Strażnicy miejscy będą uczulać uczestników ruchu na to niepewne miejsce oraz przypominać, jak istotna jest uwaga względem zachowania innych osób na drogach i chodnikach. Akcja ma charakter edukacyjny. Chcemy zatroszczyć się o bezpieczeństwo zarówno rowerzystów jak i kierowców.

UM Tczew

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ooo
Ooo 15.05.2018, 23:06
Trzeba bylo budowac z glową , a nie teraz zastanawuac sie czy ktos tam zginie. Brawa dla projektanta
Kierowca
Kierowca 15.05.2018, 19:43
Trochę niefortunna ta ścieżka. Jadąc od Suchostrzyg, chcąc skręcić w Saperską z WP patrzymy, czy z naprzeciwka jest wolne...jak jest wolne lub ktoś przepuści to teraz dodatkowo trzeba patrzeć przez lewe ramię, czy nie leci jakiś rower na pełnej szybkości. A chcąc to skrzyżowanie szybko opuścić może zrobić się niebezpieczna sytuacja.
Kierowca
Kierowca 15.05.2018, 08:34
Dla mnie jako kierowcy jest straszny fakt, że rowerzysta ma prawo jadąc ścieżką rowerową przez przejście ma prawo wjechać na nie bez zmiany prędkości. Nie zawsze w lusterku można taką osobę zauważyć. Przez te lekkomyślne przepisy dużo będzie wypadków w takich sytuacjach. Oby nie śmiertelnych????
Karol
Karol 15.05.2018, 10:03
Zgadzam się z tobą. Jestem jednocześnie kierowca jaki rowerzysta, powinno się zmienić prawo dla rowerzystów
Joanna
Joanna 17.05.2018, 11:06
Dokładnie rowerzyści nie mają rzadnych wytycznych jak mają jeździć na drogach rowerowych, jeżdżą za szybko i zbyt brawurowo.

Pozostałe