czwartek, 28 marca 2024 17:29

(ZDJĘCIA,FILM) Wisła Tczew pewnie pokonuje Start Kulice

W rozegranym w sobotę meczu 21 kolejki malborskiej Klasy A Wisła Tczew podejmowała na stadionie przy ulicy Ceglarskiej Start Kulice.
Wisła Tczew pewnie pokonuje Start Kulice

Autor: (tt)

Tczewianie od początku meczu pomimo osłabienia w składzie narzucili własne tempo. Zepchnięta do defensywy drużyna z Kulic tylko co pewien czas wyprowadzała niegroźne kontrataki. Przewaga Wisły została potwierdzona w 14 minucie, kiedy po strzale Daniela Lorkowskiego z 14 metrów piłka odbiła się od nóg Karola Kowalczyka i myląc bramkarza wpadła tuż obok lewego słupka do bramki. Wisła do końca pierwszej połowy przeprowadziła wiele groźnych akcji, jednak drużynę z Kulic ratował albo słupek, albo dobra postawa bramkarza Kamila Szabłowskiego.

Tuż po przerwie wynik na 2:0 podwyższył Marcin Czarnecki, a dwadzieścia minut później wynik na 3:0 ustalił Patryk Wojciechowski. Wisła po wygranym spotkaniu utrzymuje się na pierwszym miejscu w tabeli, mając 6 punktów przewagi nad KS Mady Ostaszewo.

Wisła Tczew : Start Kulice 3:0 (1:0)
1:0 Karol Kowalczyk 14'
2:0 Marcin Czarnecki 49'
3:0 Patryk Wojciechowski 69'

Wisła Tczew: Szymon Szreder - Patryk Wojciechowski, Łukasz Olszewski, Daniel Lorkowski, Paweł Bobrzyński, Karol Ćwikliński (Daniel Szmyt), Adam Czerwiński, Marcin Czarnecki (Michał Brodnicki), Rafał Komorowski, Karol Kowalczyk (Marcin Bielewicz), Karol Opczyński (Maciej Roziński)

Start Kulice: Kamil Szabłowski - Damian Openkowski (Michał Bonin), Konrad Reszka, Daniel Waśniewski, Sebastian Litwiński (Maciej Kaszuba), Daniel Jasiński, Łukasz Kropisz, Łukasz Kaszuba (Mateusz Marks), Andrzej Danielik, Łukasz Czarnecki