Czwartek, 17.01.2019

Kilka wozów strażackich przy bloku na ul. Jagiełły w Tczewie. Co się stało?

  • 11.05.2018, 12:06
  • red.
Kilka wozów strażackich przy bloku na ul. Jagiełły w Tczewie. Co się stało? Fot. przesłane przez Czytelnika
Podziel się:
Oceń:
Czytelnicy poinformowali nas o działaniach straży pożarnej przy ul. Jagiełły w Tczewie. Na szczęście, pojawienie się wozów strażackich pod oknami, nie miało związku z zagrożeniem pożarowym.

Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie, przyjazd jednostek miał związek ze sprawdzeniem działania nowej instalacji wodociągowej przeciwpożarowej, która została zainstalowana w bloku przy ul. Jagiełły 3.

- Obecne działania są wynikiem przeprowadzonych wcześniej czynności kontrolno-rozpoznawczych – mówi st. kpt. Mariusz Stawicki. – W ich następstwie komendant powiatowy wydał decyzję administracyjną w sprawie zamontowania instalacji. Czynności, które odbywały się 11 maja br., miały na celu sprawdzenie czy zastosowane rozwiązanie ułatwi strażakom działania gaśnicze w przypadku zagrożenia pożarowego. 

Strażacy liczą, że nowa instalacja pozwoli na skrócenie czasu interwencji, zwykle utrudnionej w wysokich obiektach. Przy okazji sprawdzano możliwości wykorzystania drabiny, podczas zagrożenia na wyższych kondygnacjach.     
 

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe