Czwartek, 17.01.2019

Wiceminister MON z wizytą w Tczewie. "Most Tczewski? Coś wykombinujemy". A potem niespodziewany gest

  • 11.05.2018, 07:34
  • (MW)
Wiceminister MON z wizytą w Tczewie. "Most Tczewski? Coś wykombinujemy". A potem niespodziewany gest Fot. MW Wiceszef MON zaskoczył wszystkich, wręczając mieszkance bukiet kwiatów.
Podziel się:
Oceń:
Z mieszkańcami Tczewa spotkał się wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. Powodem wizyty zorganizowanej 28 kwietnia było przedstawienie planów rządu na najbliższe miesiące i lata.

Wojciech Skurkiewicz przyjechał do Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Tczewie, by omówić nowy, rządowy program, tzw. piątkę Morawieckiego oraz odpowiedzieć na pytania mieszkańców. W pierwszej kolejności wymienił programy socjalne, które zostały bądź dopiero zostaną wprowadzone w tym roku. 

- Chcemy iść jeszcze dalej, jeszcze mocniej wspierać Polską rodzinę. Bo chcemy, aby matki, które zdecydowały się na dzieciątko, miały możliwość wychować również kolejne dziecko. W związku z tym wprowadzamy dodatkowe trzy miesiące urlopu dla tych kobiet, które w ciągu dwóch lat urodziły drugie dziecko. Dodatkowo zachęcamy samorządy do budowania żłobków i przedszkoli.

23 mld zł dla niepełnosprawnych i starszych
W styczniu 2019 r. rząd chce wprowadzić emerytury w wys. 1 tys. zł dla kobiet, które urodziły co najmniej czworo dzieci. Ma być to ukłon w stronę pań, które zdecydowały się poświęcić pracę zawodową na rzecz rodziny i nie mają uprawnień emerytalnych. Wojciech Skurkiewicz mówił też o planowanych ułatwieniach dla studentów, którzy chcą założyć rodzinę jeszcze w trakcie nauki. Wspominał też o uszczelnieniu VAT. 

-  Chcemy by ktoś, kto prowadzi biznes, prowadził go uczciwie. Kończymy z „karuzelami vatowskimi”. Jesteśmy w trakcie powoływania komisji śledczej ds. wyłudzania podatku VAT. Państwo straciło na tym procederze ponad  250 mld zł. Gdyby te pieniądze wydać na rzecz państwa, bylibyśmy w zupełnie innym punkcie.

Dla osób niepełnosprawnych i starszych rząd przygotował 23 mld zł. Pieniądze te mają zostać przeznaczone na przywrócenie ich społeczeństwu, by mogli wyjść na zewnątrz m.in. bez barier architektonicznych. 

Tczewski garb 
Kolejna część spotkania została przeznaczona na pytania. Pierwsze dotyczyło Mostu Tczewskiego. 

- Rozmawialiśmy o tym z panem starostą. Środki finansowe, które udało się pozyskać wystarczają na jedną czwartą remontu. Dlatego będziemy się zastanawiać jak państwu pomóc. (...)

(MW)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe