Piątek, 18.01.2019

Niepełnosprawni i przyjaciele bawili się na pl. Hallera w Tczewie. Gwiazdą był Czesław Mozil

  • 10.05.2018, 07:48
  • (M.M., Urząd Miasta Tczew)
Niepełnosprawni i przyjaciele bawili się na pl. Hallera w Tczewie. Gwiazdą był Czesław Mozil (M.M., Urząd Miasta Tczew)
Podziel się:
Oceń:
Tczewskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zaprosiło na festyn z okazji Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej.

Impreza odbyła się 8 maja na pl. Hallera. Rozpoczęło ją wspólne odśpiewanie hymnu narodowego, festyn nawiązywał bowiem do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie jest organizowane od wielu lat, zapoczątkowała je nieżyjąca już Urszula Giełdon, założycielka Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Wigury w Tczewie.

Głównym założeniem imprezy jest prezentacja osiągnięć osób niepełnosprawnych. Ma ona formę integracyjnego spotkania, któremu towarzyszy prezentacja wyrobów, występy osób niepełnosprawnych, ale także występy muzyków – amatorów, zabawy rodzinne, konkursy sprawnościowe dające okazję włączenia się osób niepełnosprawnych do wspólnych działań.

Najmłodsi uczestnicy festynu chętnie brali udział w konkursach i zabawach, a dorośli kupowali oryginalne wyroby artystyczne wykonane przez osoby niepełnosprawne z Tczewa i zaprzyjaźnionych ośrodków wsparcia. Swoje stoisko miała Straż Miejska, która zapraszała na gry i zabawy zwiazane z profilaktyką i bezpieczeństwem. Dodatkową atrakcją była „żywa flaga” oraz wypuszczenie biało-czerwonych balonów wypełnionych helem.

Tegoroczną gwiazdą był Czesław Śpiewa Solo Act. Wystąpili również Paula Brzóska oraz Igor Wasiewicz-Pawlaczyk z orkiestrą Terapia. Na scenie zaprezentowali się także: School Dance z SP 11, chór Kanon z SP 12, Zespół „Uśmiech” z Rudna, Grupa Teatralna „Tacy sami” oraz Karol Niewiedział ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Tczewie, Big Band Damaszka, „The Music Kolnik”.

Projekt został sfinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Tczewie oraz Starostwa Powiatowego w Tczewie.

(M.M., Urząd Miasta Tczew)

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe