Piątek, 18.01.2019

Szykuje się inscenizacja jakiej Tczew jeszcze nie widział. Główne starcie na bulwarze

  • 8.05.2018, 07:28 (aktualizacja 08.05.2018 15:23)
  • Karol Uliczny
Szykuje się inscenizacja jakiej Tczew jeszcze nie widział. Główne starcie na bulwarze materiał: Kompania Kaperska
Podziel się:
Oceń:
Fabryka Sztuk szykuje znakomite wodowisko na bulwarze nadwiślańskim – inscenizację bitwy z 1627 r. pomiędzy I Rzeczpospolitą a Królestwem Szwecji. Wydarzenie ma odbyć się w dniach 21-23 września.

Bitwa rozegrana pod Tczewem, zakończyła się sukcesem Polaków, a za taki uznano wówczas zatrzymanie pochodu Szwedów na Gdańsk. Kulisy konfliktu oraz przebieg działań wojennych, przybliży szykowana na wrzesień br. inscenizacja potyczki.

- Zwróciła się do nas Kompania Kaperska z Gdańska, a więc rekonstruktorzy, którzy brali udział w lutowej Bitwie o Tczewa. Zapytali czy nie możemy wspólnie zrobić inscenizacji bitwy z 1627 r. Odpowiedziałam, że jak najbardziej. Już wcześniej robiliśmy o niej wystawę – mówi Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk w Tczewie.  - Bitwa odbyła się 17-18 sierpnia, a więc mamy możliwości zorganizowania ciekawego wydarzenia latem. Tegoroczne działania zaplanowaliśmy na wrzesień. Przez trzy dni będą odbywać się spotkania z rekonstruktorami z okresu wojny polsko-szwedzkiej.

Na piątek zaplanowano przejście ulicami Tczewa z pochodniami. Wcześniej rekonstruktorzy rozbiją obóz na bulwarze. Nie będą spać w hotelach, a w prawdziwym, XVII-wiecznym obozowisku. (...)

Karol Uliczny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rthr
rthr 8.05.2018, 20:22
Brzmi ciekawie

Pozostałe