Czwartek, 17.01.2019

405 osób pobiegło na parkrunie dla Zuzanny Koszałki z Tczewa!

  • 4.05.2018, 09:47 (aktualizacja 04.05.2018 09:53)
  • organizatorzy
405 osób pobiegło na parkrunie dla Zuzanny Koszałki z Tczewa! organizator
Podziel się:
Oceń:
102 tczewski parkrun, dzięki wparciu wielu osób, stał się biegiem charytatywnym na rzecz chorej na mukowiscydozę Zuzanny Koszałki.

Zuzanna ma 8 lat i od urodzenia choruje na mukowiscydozę- chorobę genetyczną, wpływającą na układ oddechowy i pokarmowy. Akcja miała na celu przedstawienie społeczeństwu problemów, z jakimi borykają się chorzy i ich rodziny, ale także zjednanie otoczenia dla wspólnej sprawy.

Dzięki temu, że w przebieg akcji włączył się Tomasz Tobiański, Barbara Driewit - mama Zuzanny, mogła wraz z Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą taką akcję przeprowadzić. Z Gdańska przyjechała reprezentacja Mukowalecznych, były baloniki, ulotki, baner i biegacze oraz wolontariusze w koszulkach towarzystwa. Dzięki Agnieszce Janickiej znalazł się sponsor pamiątkowych - wyjątkowych medali dla każdego biegacza, lody i lizaczki, a anonimowy sponsor zobligował się do wpłacenia na konto Zuzi - jej rehabilitację - 1000 zł za każde 100 osób, które pobiegły w tym parkrunie!!!

Parkrun był bardzo udany również dzięki tym, którzy przybyli właśnie po to, by wesprzeć ideę pomagania innym. W sprawę zaangażowała się bardzo dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Tczewie - Lidia Wasielewska, która nie tylko nagłośniła sprawę, ale i w biegu wzięła udział.

Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu charytatywnego Parkruna, wolontariuszom, organizatorom, biegaczom, anonimowym sponsorom, dyrekcjom szkół, dzieciom, przyjaciołom, dziękujemy w imieniu Zuzi i jej rodziny.

organizatorzy

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.