piątek, 29 marca 2024 00:50

(ZDJĘCIA,FILM) Wisła pokonuje Ruch Gościszewo. Trzy bramki w ostatnich minutach.

Pomimo rozpoczęcia długiego weekendu i piknikowej pogody w sobotę na boisku przy ulicy Ceglarskiej zebrało się całkiem sporo sympatyków Wisły Tczew. Drużyna z Tczewa podejmowała Ruch Gościszewo zajmujący środkową cześć tabeli malborskiej Klasy A.
Wisła Tczew wygrywa z Ruch Gościszewo 4:0

Autor: (tt)

Mecz zaczął się od razu od szybkiej akcji Wisły po której powinno być już 1:0 dla tczewskiej drużyny. Jednak drużyna z Powiśla miała sporo szczęścia przy tej akcji i zachowała czyste konto. Tczewianie praktycznie przez cały mecz bez problemu dochodzili pod pole karnych rywali, jednak aż do 60 minuty nie potrafiła wykorzystać wiele dogodnych sytuacji, takich jak w 19 minucie, kiedy Karol Ćwikliński z 5 metrów dwukrotnie nie mógł pokonać bramkarza Ruchu Tadeusza Kleiny. Ruch w pierwszej połowie najgroźniejszą sytuację miał w 38. minucie wykonując rzut wolny z ponad 20 metrów. Jednak Michał Just strzelił nad poprzeczką.

Wreszcie w 62. minucie Wisła strzeliła pierwszą bramkę w meczu. Strzelcem był Karol Kowalczyk, który wszedł na boisko w drugiej połowie meczu. Kiedy wydawało się, że Wisła uzyska skromne zwycięstwo, kolejny zawodnik wprowadzony w drugiej połowie strzela bramkę, W 84 minucie Marcin Czarnecki podwyższa wynika na 2:0. Wisła idąc za ciosem w cztery kolejne minuty podwyższa wynik na 4:0. Strzelcami bramek byli Karol Opczyński i Karol Ćwikliński.

Po rozegranym meczu Wiśle zdecydowanie prowadzi w tabeli mając już 50 punktów. By by pewni awansu tczewianom wystarczą 6 punkty w siedmiu ostatnich kolejkach.

Wisła Tczew - Ruch Gościszewo 4:0 (0:0)
Bramki: Karol Kowalczyk (62), Marcin Czarnecki (84), Karol Opczyński (84), Karol Ćwikliński (87)

Wisła Tczew: Marcin Bielewicz  – Paweł Herstowski, Patryk Wojciechowski, Maciej Pawłuszek, Łukasz Olszewski – Karol Ćwikliński (Michał Brodnicki), Paweł Bobrzyński (Marcin Czarnecki), Adam Czerwiński (Karol Kowalczyk), Karol Skotnicki  – Kamil Nowaczyk (Rafał Komorowski), Karol Opczyński